TULOKSET: NORDIC FITNESS EXPO 2016, LAHDEN MESSUKESKUS (07.10.16 - 09.10.16)

Tulokset: Nordic Fitness Expo 2016, Lahti


Nordic Fitness Expo
- Classic bodybuilding SM -178cm
- Classic bodybuilding SM +178cm
- Men’s physique SM -174cm
- Men’s physique SM -178cm
- Men’s physique SM +178cm
- Bodybuilding SM -80kg
- Bodybuilding SM -90kg
- Bodybuilding SM +90kg
- Women's physique SM
- Fitness SM
- Body fitness SM -158cm
- Body fitness SM -163cm
- Body fitness SM -168cm
- Body fitness SM +168cm
- Bikini fitness SM -160cm
- Bikini fitness SM -163cm
- Bikini fitness SM -168cm
- Bikini fitness SM +168cm
Nordic Fitness Expo Junior Cup
- Classic bodybuilding
- Men’s physique
- Body fitness
- Bikini fitness
Ben Weider Legacy Cup
- Men's Bodybuilding -80kg
- Men's Bodybuilding -90kg
- Men's Bodybuilding -100kg
- Men's Bodybuilding +100kg




Nordic Fitness Expo -tulokset


Classic bodybuilding SM -178cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Vapaaohjelmat | Finaali | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Joni Hietala 42 Team Fysiomotion Kokkola
2 Olli Kaminen 44 Team Mayor’s Seinäjoki
3 Alexander Espaillat 12 Team Eliittikunto Helsinki
4 Tuomo Jokinen 41 Team Solana Helsinki
5 Sami Tuovinen 43 Team Kuntohelp Kuopio
6 Samu Sinisalo 45 Team Sportlife Forssa
7 Sami Ristimäki 48 Team Mayor’s Vantaa
8 Aram Hajipour 47 Team KPG Turku
9 Aapo Kilpeläinen 50 Team Fitfarm Tampere
10 Jani-Petteri Heikkilä 52 Team Trec Nutrition Mäntä
11 Pasi Järvenpää 51 Team Jiipee Kemi
12 Mikko Muttonen 46 Team Sportlife Savonlinna

Classic bodybuilding SM +178cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Vapaaohjelmat | Finaali | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Toni Syrjänen 29 Team Leader Kangasala
2 Antti Marjamo 64 Team Sporttimekka Savonlinna
3 Luukas Lindeman 52 Team Solana Helsinki
4 Robert Back 60 Team Trifinity Vaasa
5 Nurudeen Adedorja 56 Team BBC Vantaa
6 Olli Kiviniemi 28 Team Hierojapalvelut Turku
7 Jussi Sipola 62 Team Solana Hyvinkää
8 Roni Kanerva 55 Team Solana Espoo
9 Sattar Karimi 54 Team KPG Jyväskylä
10 Denis Bystrov 59 Team Fitfarm Kankaanpää
11 Shapor Karimi 63 Team KPG Jyväskylä
12 Iiro Savinko 58 Team Gazoz Helsinki
13 Paolo Haapanen 53 Team Sportlife Seinäjoki
Classic Bodybuilding Overall: Joni Hietala, Team Fysiomotion, Kokkola


Men’s physique SM -174cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Milad Amiri 15 Team X-Core Helsinki
2 David Ouamba 5 Team Supermass Physique Vantaa
3 Alexander Espaillat 12 Team Eliittikunto Helsinki
4 Peetu Lehmus 6 Team Force Vantaa
5 Riku Eve 11 Team Kuntokeskus K&M Lahti
6 Timo Pietilä 9 Team FitBody Kemi
7 Hanli Xiong 14 Team Solana Vantaa
8 Ari Vuorela 10 Team Sporttimekka Visuvesi
9 Mikael Leppänen 8 Team Tähtikunto Helsinki
10 Ari Saukko 13 Classic Gym Oulu
11 Toni Nyström 7 Team PowerFit Helsinki

Men’s physique SM -178cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Joakim Malassu 22 Team Solana Helsinki
2 Tino Mäkelä 17 Team FitFarm Jyväskylä
3 Iiro Virtanen 18 Team Mayor’s Espoo
4 Joonas Leppänen 23 Team FitFarm Nokia
5 Jhon Cortés 21 Team Beyond Belief Tampere
6 Perttu Murtola 20 Team FitFarm Pirkkala
7 Mick Frondelius 19 Team Solana Helsinki
8 Niklas Wikblad 16 Badass Fitness Team Espoo

Men’s physique SM +178cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Momar Bah 26 Team Solana Lahti
2 Jaani Inkinen 25 Pro Elite Team Helsinki
3 Jan Haglund 34 Team Classic Gym Oulu
4 Rebwar Sohrabi 24 Team Beyond Belief Turku
5 Tuomas Ylinikkilä 36 Team Sportlife Tampere
6 Harri Onikki 27 Team Sportlife Nastola
7 Sami Lanttola 32 Team Solana Helsinki
8 Joel Meling 31 Power Fit Vantaa
9 Elias Metsämaa 37 Team Eliittikunto Vantaa
10 Toni Syrjänen 29 Team Leader Kangasala
11 Olli Kiviniemi 28 Team Hierojapalvelut Turku
12 Sami-Jaakko Konttas 33 Team Tzemppi Vaasa
13 Santtu Niskanen 35 Team Trec Nutrition Juankoski
14 Teemu Mäkinen 30 Team Sporttimekka Hämeenlinna
Men’s Physique Overall: Milad Amiri, Team X-Core, Helsinki


Bodybuilding SM -80kg

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Vapaaohjelmat | Finaali | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Jukka Nyyssölä 74 Team Mayor’s Helsinki
2 Pekka Kotipohja 73 Team Bodybuilding Alliance Ylämylly
3 Toni Perkkiö 65 Team Power Fit Vantaa
4 Janne Utrila 78 Team FitFarm Helsinki
5 Junnu Eskelinen 80 Team Power Corp Kemi
6 Mikko Leinonen 68 Team Jiipee Rovaniemi
7 Akseli Rajansuo 76 Team Force Hyvinkää
8 Esa Pimiä 66 Team Powerfit Vantaa
9 Juho Herranen 77 Team Force Oulu
10 Juho Lukula 79 Team FitFarm Ruovesi
11 Teppo Ålander 75 Team Skip Oulu
12 Sami Hänninen 69 Team Trec Nutrition Mustasaari
13 Timo Mäkelä 71 Team Fitfarm Ulvila
14 Roope Kaura 81 Team Warzone Tampere
15 Ron Lindholm 72 Team Solana Helsinki
16 Joonas Hyyryläinen 67 Team Jiipee Rovaniemi

Bodybuilding SM -90kg

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Vapaaohjelmat | Finaali | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Jari Leskinen 89 Team Victory Espoo
2 Eero Hakala 92 Team Solana Vaajakoski
3 Matias Niemi 88 Team Sportlife Tampere
4 Johannes Loima 94 Team Trec Nutrition Lahti
5 Heikki Maijala 93 Team Warzone Lappeenranta
6 Tuomo Korhonen 70 Team Power Fit Vantaa
7 Juho Metso 84 Team Victory Kuusankoski
8 Mikko Siivola 82 Team PowerFit Vantaa
9 Janne Leppänen 85 Team Sportlife Palokka
10 Markus Pehkonen 86 Team Solana Helsinki
11 Harri Rautasola 87 Team EastBody Helsinki
12 Tuomas Kuusa 90 Team Body Karelijaa Lappeenranta
13 Atte Väisänen 91 Team Sportlife Tampere
14 Jani Itkonen 83 Team Pelixir Iisalmi

Bodybuilding SM +90kg

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Vapaaohjelmat | Finaali | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Antti Halmo 95 Team Bodybuilding Alliance Turku
2 Peter Wilenius 102 Manse Body Club Helsinki
3 Kille Kujala 100 Team FitFarm Tampere
4 Sami Jaukkuri 96 Team Jiipee Rovaniemi
5 Mikko Ovaskainen 101 Team Bodybuilding Alliance Joensuu
6 Arto Vainio 99 Team FitFarm Helsinki
7 Artturi Kallio 98 Team Supermass Helsinki
8 Rami Nieminen 104 Team Fitfarm Turku
9 Jari Veijola 97 Team Gazoz Helsinki
10 Jarkko Mihailov 103 Team Power Fit Vantaa
Bodybuilding Overall & Most Muscular: Antti Halmo, Team Bodybuilding Alliance, Turku


Women's physique SM

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vapaaohjelmat | Finaali

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Satu Pekkarinen 40 Team Supermass Helsinki
2 Maria Kuure 37 Team Classic Gym Oulu
3 Pauliina Kosola 35 Team Sportlife Eura
4 Heli Kurki 39 Team Sportlife Jyväskylä
5 Marika Hakala 38 Team FitFarm Kuopio
6 Maria Yli-Luukas 36 Team M-Form Nummela

Fitness SM

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vapaaohjelmat | Finaali

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Oona Ylitolonen 3 Pro Elite Team Helsinki
2 Eveliina Tistelgren 1 Team Victory Helsinki
3 Sannu Sutinen 2 Team Fitbody Rovaniemi
4 Joan Keihäs 4 Team Beyond Belief Parainen

Body fitness SM -158cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Susanna Koivisto 45 Team FitFarm Tampere
2 Milla Niva 38 Team Eastbody Helsinki
3 Annika Tiitinen 42 Team Fullmetal Palokka
4 Maiju Aalto 41 Team Trifinity Nokia
5 Ria-Maria Laakso 46 Team Fit-X Naantali
6 Nina Heinänen 48 Team FitFarm Jyväskylä
7 Niina Sirrola 44 Team Tzemppi Vermuntila
8 Niina Vehviläinen 39 Team Sportlife Lahti
9 Hannamari Raitonen 47 Team Fitfarm Jyväskylä
10 Minna Pohjola 49 Team Bodyrock Salo
11 Taina Tarvainen 43 Team Fitfarm Salo
12 Taru Ahonen 40 Team Fullmetal Palokka
13 Sanna Kainulainen 50 Team Body Temple Vantaa

Body fitness SM -163cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Minna Tanttu 65 Team Sportlife Jyväskylä
2 Elina Niemelä 67 Team Solana Vantaa
3 Nina Jaukkuri 51 Team JiiPee Rovaniemi
4 Sonja-Sofia Rannanjärvi 57 Team FitFarm Seinäjoki
5 Meeri Mäenpää 53 Team FitFarm Tampere
6 Liis Org 52 Team Sportlife Helsinki
7 Suvi Tihinen 61 Team East Body Helsinki
8 Susanna Nurmi 62 Team Fitfarm Tampere
9 Nina Savolainen 55 Team Gazoz Kuopio
10 Terhi Poskela 59 Team Fitfarm Lahti
11 Martiina Pajunen 60 Team Sportlife Tampere
12 Nita Savolainen 63 Team Fit Imatra
13 Hanna-Riikka Lehtivuori 54 Elite Academy Jyväskylä
14 Sari Torvela 64 Team Jiipee Kemi
15 Julia Liukkonen 58 Team Supermass Jyväskylä
16 Sanna Nupponen 56 Team Gazoz Varkaus
16 Hanna Pauliina Korhonen 66 Team Trec Nutrition Kuopio

Body fitness SM -168cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Kia Rantalainen 74 Team Sportlife Lahti
2 Katarina Tunturi 85 Team Supermass Kempele
3 Maria Neuvonen 86 Team FitFarm Tampere
4 Kirsi Kivimäki 70 Team Fit Tampere
5 Marianne Sampakoski 76 Pro Elite Team Pori
6 Sanna Kankaanranta 68 Team FitFarm Vantaa
7 Mariliisa Heininen 78 Team Supermass Tampere
8 Laura Kivari 79 Team JiiPee Haukipudas
9 Laura Luojus 87 Team Solana Jyväskylä
10 Janita Juujärvi 72 Team Power Corp Tornio
11 Sini Lehtonen 73 Team FitFarm Tampere
12 Piia Kautto 80 Team Fullmetal Jyväskylä
13 Olka Lukkala 81 Team Fitfarm Forssa
14 Sini-Marja Huotari 84 Team Sportlife Jokela
15 Henna Kinnunen 82 Team Classic Gym Oulu
16 Sandra Nurminen 69 Team Fitfarm Pori
16 Annika Ivanoff 71 Team Sportlife Tampere
16 Dea Henrikson 75 Team Fitfarm Tampere
16 Elisa Pesonen 77 Team Figurator Tervola
16 Paula Meronen 83 Team East Body Vantaa

Body fitness SM +168cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Maaret Nousiainen 90 Team Jiipee Tornio
2 Heini Hakalahti 89 Team PowerTrainers Kuopio
3 Jenni Burtsov 93 Team Sportlife Salo
4 Mira Tennberg 106 Pro Trainer Team Turku
5 Anne Nyman 102 Team Sporttimekka Helsinki
6 Veera Grönlund 105 Team Voimalaitos Helsinki
7 Janina Hillman 107 Pro Elite Team Tampere
8 Salla Heikkilä 103 Team Solana Helsinki
9 Helena Huikkala 99 Team Fitfarm Kauvatsa
10 Linda Backlund 104 Team Trifinity Maxmo
11 Iina Huttu 88 Team FitBody Viitasaari
12 Kirsi Palosaari 91 Team Fysiomotion Kokkola
13 Sara Liimatta 101 Team East Body Helsinki
14 Emmi Lohva 97 Team Fullmetal Vihtavuori
15 Mari Jaara 95 Team Fitbody Oulu
16 Sanna Kiiski 92 Team Fitfarm Lappi
16 Hanni Mäntynen 94 Team Fit-X Lemu
16 Susanna Suntila 96 Team Fitfarm Tampere
16 Harriet Lönnqvist 98 Team Fitfarm Tampere
16 Johanna Väätäinen 100 Team Sportlife Kuopio
Body Fitness Overall: Maaret Nousiainen, Team Jiipee, Tornio


Bikini fitness SM -160cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Johanna Hermans 108 Team Supermass Espoo
2 Ines Karvinen 114 Badass Fitness Team Espoo
3 Sanita Jussila 122 Team Sporlife Jyväskylä
4 Kirsi-Tiina Ruuskanen 123 Team24Gold Klaukkala
5 Marjo Mattila 109 Team Koiviston Isku Kaasmarkku
6 Gynai Alekperova 124 Team Voimalaitos Helsinki
7 Eevi Teittinen 111 Team Victory Helsinki
8 Clarissa Pajukoski 119 Team Tähtikunto Forssa
9 Emmi Ourila 113 Team Golden Life Nummela
10 Janita Kettunen 115 Team24Gold Lappeenranta
11 Eveliina Ylönen 121 Team Bodyrock Raisio
12 Sanna Kuukka 118 Team Fitfarm Lappeenranta
13 Satu-Maarit Soutua 117 Team Beyond Belief Pirkkala
14 Victoria Sippus 116 Team Trifinity Vaasa
15 Susanna Majuri 120 Team Trifinity Jyväskylä
16 Laura Simola 112 Team Fullmetal Jyskä
16 Sanna Jurvanen 110 Team Maxium Tampere

Bikini fitness SM -163cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Melina Keltaniemi 135 Pro Elite Team Tuusula
2 Emmi Nenonen 132 Team Solana Espoo
3 Tii Alasimi 142 Team JiiPee Oulu
4 Renata Vanhatalo 141 Team Sporttimekka Espoo
5 Marjut Kivinen 133 Team Solana Vantaa
6 Anniina Sinisalo 129 Team Sportlife Turku
7 Sara Sippola 130 Team Solana Helsinki
8 Edita Kallio 127 Badass Fitness Team Helsinki
9 Johanna Rintala 137 Team24Gold Mustasaari
10 Kati Lyytikkä 131 Team24Gold Helsinki
11 Heidi Jormanainen 136 Team Trifinity Ekenäs
12 Sini Martikainen 128 Team Fitfarm Vaasa
13 Aino Still 143 Team Fitfarm Vantaa
14 Miia Kinnunen 144 Team Fitfarm Tampere
15 Linda Paldanius 125 Team Supermass Helsinki
16 Heidi Höglund 126 Team Beyond Belief Parainen
16 Laura Rantaeskola 134 Team Gazoz Kuopio
16 Sini Laine 138 Team Supermass Espoo
16 Jenni Julia Taipaleenmäki 139 Team Daddy's Girl Oulu
16 Tanja Niskanen 140 Team Tähtikunto Somero

Bikini fitness SM -168cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Emmi Juhala 161 Team Trifinity Tampere
2 Karoliina Maihikoski 146 Badass Fitness Team Helsinki
3 Pauliina Pakarinen 145 Badass Fitness Team Helsinki
4 Ilona Siekkinen 151 Team Supermass Kuusamo
5 Laura Pelkonen 162 Team Trec Nutrition Tuusula
6 Tuula Seilonen 160 Team Supermass Valkeakoski
7 Veera Louhelainen 163 Team Supermass Lahti
8 Hanna Karppinen 154 Team Fitfarm Jyväskylä
9 Maija Haapanen 152 Team Fit-X Turku
10 Jenna Orreveteläinen 155 Team Classic Gym Oulu
11 Katariina Hokkanen 157 Team Sportlife Järvenpää
12 Heidi Vainio 150 Team Fitfarm Rauma
13 Lea Jokela 153 Team Fysiomotion Ylivieska
14 Janina Pusin 156 Badass Fitness Team Espoo
15 Riikka Palo 149 Team Maxium Seinäjoki
16 Minna Mahkonen 147 Team XCore Vantaa
16 Ona Juusonen 158 Team Metal Sport Tampere
16 Sara Alatupa 159 Team Sportlife Mikkeli

Bikini fitness SM +168cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Carolina Kinnarinen 175 Team Daddy’s Girl Tampere
2 Silja Pihlaja 181 Team FitFarm Tampere
3 Milla Kelahaara 165 Pro Elite Team Tampere
4 Kira Paasipuro 180 Badass Fitness Team Espoo
5 Henna Kultalahti 171 Team FitBody Vaasa
6 Saara Saunamäki 170 Team Daddy’s Girl Toijala
7 Jonna Nygrén-Jäntti 169 Team Mayor's Helsinki
8 Saralotta Engblom 176 Team24Gold Helsinki
9 Susanna Mustajärvi 164 Team Fitfarm Turku
10 Annika Westerlund 177 Team Solana Ruotsi
11 Laura Paavola 182 Team Poseland Tampere
12 Hanna Saari 166 Team Supermass Kokkola
13 Essi Annala 183 Team Fitfarm Kihniö
14 Jenni Rautawaara 173 Team Beyond Belief Sipoo
15 Johanna Pöllänen 178 Badass Fitness Team Helsinki
16 Jutta Kärri 167 Team Voimalaitos Helsinki
16 Nina Fallström 168 Team Fitfarm Vantaa
16 Mia Rantamäki 172 Team Fitfarm Tampere
16 Rosanne Kunnas 174 Team W.O.M Helsinki
Bikini Fitness Overall: Melina Keltaniemi, Pro Elite Team, Tuusula



Nordic Fitness Expo Junior Cup -tulokset


Classic bodybuilding, Juniorit

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vapaaohjelmat | Finaali

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Mika Polvinen 34 Team Mayor’s Karjaa
2 Ville Väkeväinen 33 Team Trec Nutrition Vantaa
3 Riku Männikkö 32 Team Sportlife Hämeenlinna

Men’s physique, Juniorit

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Finaali

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Milad Amiri 15 Team X-Core Helsinki
2 Mick Frondelius 19 Team Solana Helsinki
3 Antti Vähä 26 Team Beyond Belief Raisio
4 Petri Lehtoväre 28 Team Karboni Jyväskylä
5 Juha Tiihonen Team Karboni Jämsänkoski

Body fitness, Juniorit

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Laura Luojus 87 Team Solana Jyväskylä
2 Janina Hillman 107 Pro Elite Team Tampere
3 Bettina Broman 7 Team Elite Academy Jyväskylä
4 Anni Kuosmanen 4 Team PowerTrainers Kuopio
5 Viktoria Pälvi 3 Team Warzone Helsinki
6 Susanna Vanhatuuna 6 Team Warzone Turku
7 Sofia Tapola 5 Team Eliittikunto Espoo

Bikini fitness, Juniorit

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto | Pistekortti
Videot: Vertailut | Finaali

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Anniina Sinisalo 129 Team Sportlife Turku
2 Veera Louhelainen 163 Team Supermass Lahti
3 Milla Nurmi 21 Team Fitfarm Helsinki
4 Annika Westerlund 177 Team Solana Ruotsi
5 Sara Sippola 130 Team Solana Helsinki
6 Oona Tuomainen 19 Team Power Trainers Kuopio
7 Milla Peltonen 179 Team Solana Helsinki
8 Linda Viitanen 24 Team Sportlife Tampere
9 Niina Moisio 18 Team Trifinity Vaasa
10 Malin Nordström 22 Team Classic Gym Oulu
11 Meri-Tuuli Strand 13 Team Victory Lappeenranta
12 Juulia Koskinen 17 Team Beyond Belief Turku
13 Katariina Hokkanen 157 Team Sportlife Järvenpää
14 Lotta Lindström 8 Team Fit Helsinki
15 Oona Savinainen 20 Team Supermass Kuopio
16 Christa Ekfors 10 Team24Gold Espoo
16 Julia Hellgren 23 Team Balanssiklubi Lappeenranta
16 Milla Riikonen 25 Team Bodyrock Naantali


Ben Weider Legacy Cup -tulokset


Men's Bodybuilding -80kg

Kuvat: Kaikki sarjat (Eastlabs) | Finals (Eastlabs) | Awards (Eastlabs) | Overall (Eastlabs) | Kaikki sarjat (Team-Andro)

SijaNimiNroMaa
1 Carles Vinyals 102 Spain
2 Alberto Galán 103 Spain
3 Mikko Leinonen 100 Finland

Men's Bodybuilding -90kg

Kuvat: Kaikki sarjat (Eastlabs) | Finals (Eastlabs) | Awards (Eastlabs) | Overall (Eastlabs) | Kaikki sarjat (Team-Andro)
Videot: Vertailut

SijaNimiNroMaa
1 Abel Martín 107 Spain
2 Ott Kiivikas 105 Estonia
3 Igfir Cengizhan 104 Greece
4 Sergio Dufort 106 Spain

Men's Bodybuilding -100kg

Kuvat: Kaikki sarjat (Eastlabs) | Finals (Eastlabs) | Awards (Eastlabs) | Overall (Eastlabs) | Kaikki sarjat (Team-Andro)
Videot: Vertailut | Posedown

SijaNimiNroMaa
1 Marti Pozzi 114 Spain
2 David Boix 113 Spain
3 Kille Kujala 110 Finland
4 David Fitchner 112 Czech
5 Sami Jaukkuri 111 Finland
6 Mikko Ovaskainen 108 Finland

Men's Bodybuilding +100kg

Kuvat: Kaikki sarjat (Eastlabs) | Finals (Eastlabs) | Awards (Eastlabs) | Overall (Eastlabs) | Kaikki sarjat (Team-Andro)
Videot: Vertailut | Arto Vainio | Antti Halmo | Luke Debono | Jordi Martinez Zafra

SijaNimiNroMaa
1 Luke Debono 118 Spain
2 Jordi Martinez Zafra 120 Spain
3 Antti Halmo 121 Finland
4 Peter Wilenius 115 Finland
5 Giannis Magkos 117 Greece
6 Dennis Johansson 119 Sweden
7 Arto Vainio 122 Finland
Tapahtumat
Fitness Classic 2017
Aikaa jäljellä:
Filtterit (Ohje)
Filtterit ovat käytössä vain pääsivulla.