Tulokset: Sportyfeel Fitness Classic 2015, Helsingin Kulttuuritalo (18.04.15 - 19.04.15)

Tulokset: Sportyfeel Fitness Classic 2015, Helsinki

Santa Susannassa järjestetään Euroopan mestaruuskilpailut 13.05. - 18.05. ja Fitness Classicin kilpailijoista valittiin suomen edustajat kisoihin. EM-kisoihin valittujen kilpailijoiden nimen perässä on merkintä (EM).


Body Fitness SM -163 cm, Juniorit

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Dina Kaspi (EM) 97 Team Sporttimekka Kauniainen
2 Meri Kohonen 96 Team JH-training Savonlinna
3 Jonna Mäkinen 94 Team JiiPee Rovaniemi
4 Elisa Jäntti 98 Pro Trainer Team Jyväskylä
5 Emilia Perkkola 91 Team Tzemppi Laitila
6 Petra Palomäki 90 Team Fit House Jämijärvi

Body fitness SM +163 cm, Juniorit

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Janina Hillman (EM) 109 Team Koiviston Isku Pori
2 Veera Grönlund 102 Team Fitfarm Tampere
3 Reetta Kanniainen 103 Pro Elite Team Klaukkala
4 Iina-Sofia Toivola 108 Team Spes Turku
5 Viivi Salminen 110 Team Sportlife Lahti
6 Oona Tolppanen 101 Team Fitnesstukku Espoo

Bikini fitness SM -163 cm, Juniorit

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Kati Lyytikkä (EM) 112 Team 24 Gold Helsinki
2 Elliida Veikkola 118 Team Fitfarm Ulvila
3 Heidi Kiiveri 115 Team SportLife Mikkeli
4 Veera Selkäinaho 116 Pro Elite Team Jyväskylä
5 Sofia Palmio 113 Team Bodycamp Tampere
6 Eveliina Ylönen 114 Team Nutrica Raisio

Bikini fitness SM +163 cm, Juniorit

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Janita Hiltula (EM) 123 Team Trifinity Oulu
2 Niina Moisio 121 Team Trifinity Umeå (Sverige)
3 Miia Vesterinen 120 Team Fitfarm Tallinna
4 Krista Julkunen 131 Team Sportlife Tampere
5 Noora Mähönen 127 Team Beyond Belief Helsinki
6 Amanda Essen 122 Team Beyond Belief Parainen

Men’s Physique, Juniorit

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Mikko Männistö (EM) 84 Team Tzemppi Tampere
2 Santeri Koskinen 89 Dreamfit Squad Tampere
3 Oliver Perälä 87 Team Tokka Sport Järvenpää
4 Lauri Piirilä 85 Team Turengin Sarastus Tervakoski
5 Hassan Al-Kharsani 88 Lean Team Tampere
6 Jani Pulkkinen 86 Team Sporttimekka Espoo

Classic Bodybuilding, Juniorit

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Olli Kemppainen (EM) 65 Team PPS-Shop Kemi
2 Joni Lehtonen 66 Team Tzemppi Loimaa
3 Joel Hunnakko 70 Team Paitapaja – LPG Espoo
4 Alexander Espaillat 76 Team Jälkipoltto Helsinki
5 Joonas Johansson 69 Team Fitfarm Riihimäki
6 Roni Kanerva 74 Team Solana Espoo

Men’s Physique -178 cm

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Kamran Sherko Elyasi (EM) 139 Team Beyond Belief Turku
2 Joonas Palmgren 138 Pro Elite Team Berlin
3 Tuomo Alakärppä 136 Team FCF Oulu
4 Pekka Tyrylahti 133 Team Sportsnutrition.fi Espoo
5 Toni Lopes 141 Team Classic Gym Tampere
6 Edgar Zindoga 137 Team Solana Helsinki

Men’s Physique +178 cm

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Vertti Harjuniemi (EM) 146 Team Fitfarm Tampere
2 Mikko Männistö (EM) 84 Team Tzemppi Tampere
3 Mihkel Altmets 145 Team FCF Helsinki
4 Pauli Keski-Korhonen 144 Team Solana Kerava
5 Toni Lötjönen 142 Team Voimalaitos Helsinki
6 Rami Lehtinen 147 Team Sportlife Lahti

Classic Bodybuilding

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Alkukilpailut | Vertailu | Posedown

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Tuomas Kuronen (EM) 159 Team LBC Lahti
2 Olli Kaminen 152 Team Mayor’s Seinäjoki
3 Tuukka Heikkinen 155 Team Kuntohelp Lieksa
4 Vesa Mäki 153 Team Power Fit Vantaa
5 Antti Paronen 154 Team Sportlife Lahti
6 Anssi Tanskala 165 Team JiiPee Helsinki

Kehonrakennus SM 50 -vuotiaat

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Petri Raatikainen (EM) 166 Team Sporttimekka Tampere
2 Jukka Backlund 167 BBC Ry Helsinki
3 Mikael Kulju 171 Classic Gym Vaasa Vaasa
4 Olli Väätäinen 169 Team Jälkipoltto Helsinki
5 Vesa Karonen 168 Team Nutrica
6 Juhani Hokkanen 172 Team K&M Lahti

Kehonrakennus SM 40-vuotiaat -80 kg

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Sauli Aitto-oja (EM) 176 Mansen Body Club Tampere
2 Pekka Timonen 175 Team Power Trainers Kuopio
3 Mark Cosgrove 173 Team GPG Godby
4 Harri Indus 174 Team Sportlife Helsinki

Kehonrakennus SM 40-vuotiaat -90 kg

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Harri Forsberg (EM) 179 Team Fitfarm Tampere
2 Jukka Aho 182 Team Solana Nuppulinna
3 Jani Pentinen 181 Team Gazoz Siilinjärvi
4 Tomas Boedeker 178 Team GPG Mariehamn
5 Kimmo Nyrönen 177 Steel Club ry Vaajakoski
6 Conny Nylund 180 Team GPG Marienhamn

Kehonrakennus SM 40-vuotiaat +90 kg

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Marko Ahrenberg (EM) 186 Team Tokka Sport Tampere
2 Kimmo Niemi 185 Team Mayors Helsinki
3 Seppo Hartikainen 187 Gym99 Kuopio
4 Hannu Harjula 184 Team Solana Helsinki

Kehonrakennus supersarja 

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Artturi Kallio 190 Team Mayor’s Helsinki
2 Petri Raatikainen (EM) 166 Team Sporttimekka Tampere
3 Kille Kujala 192 Team FitFarm Tampere
4 Harri Forsberg (EM) 179 Team Fitfarm Tampere
5 Jukka Backlund 167 BBC Ry Helsinki
6 Petteri Kiviniemi 188 Team Sportlife Espoo

Fitness

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu | Ella Jokinen | Sannu Sutinen | Miia Säilä

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Sannu Sutinen (EM) 206 Team FitBody Rovaniemi
2 Miia Säilä (EM) 205 Team Tähtikunto Helsinki
3 Ella Jokinen 207 Pro Elite Team Hämeenlinna

Women’s Physique

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Ei ole julkaistu.

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Maria Vitikkala 202 Team SportLife Piikkiö
2 Maria Yli-Luukas (EM) 204 Team Sportlife Nummela
3 Tanja Ekola 201 Team Optimal Performance Nokia
4 Meri Taskinen 203 Team Solana Espoo
5 Natalia Kovaleva 200 Team Skip Helsinki

Body Fitness -163 cm

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Tiina Noko (EM) 217 Team Sportlife Kerava
2 Susanna Koivisto (EM) 27 Team Fitfarm Tampere
3 Jonna Mäkinen 94 Team JiiPee Rovaniemi
4 Hanne Väätäinen 18 Team Fysiomaker Kuopio
5 Senja Siira 209 Team FCF Oulu
6 Ria-Maria Laakso 32 Team Spes Naantali

Body Fitness -168 cm

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Elina Oinonen (EM) 230 Team FCF Espoo
2 Kia Rantalainen 229 Team K&M Lahti
3 Paula Meronen 243 Team East Body Vantaa
4 Sari Laatunen 35 Team Mayor’s Espoo
5 Sini Lehtonen 232 Team FitFarm Tampere
6 Sanna Sjöblom 237 Team Fitfarm Godby

Body Fitness +168 cm

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Johanna Jåfs (EM) 246 Pro Elite Team Vaasa
2 Anna-Mari Puranen 261 Team Fit Äänekoski
3 Niina Mantila 258 Team Eastbody Huuvari
4 Reetta Kanniainen 103 Pro Elite Team Klaukkala
5 Anni Karinen 106 Team Sportlife Tampere
6 Veera Grönlund 102 Team Fitfarm Tampere

Bikini Fitness -160 cm

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Jaana Malytcheva (EM) 271 Pro Elite Team Jyväskylä
2 Emilia Boström 273 Team Trifinity Pietarsaari
3 Veera Selkäinaho 116 Pro Elite Team Jyväskylä
4 Satu-Maarit Rantanen 268 Team Beyond Belief Pirkkala
5 Niina Kallio 269 Team FCF Rovaniemi
6 Emily Green 272 Team Fitfarm Masku

Bikini Fitness -163 cm

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Maarit Koskinen (EM) 284 Team Kontio Kouvola
2 Kati Lyytikkä (EM) 112 Team 24 Gold Helsinki
3 Sanita Jussila 285 Team SportLife Jyväskylä
4 Emma Ahonen 281 Team Sportlife Järvenpää
5 Edita Kallio 287 Team Badass Fitness Helsinki
6 Heidi Kiiveri 115 Team SportLife Mikkeli

Bikini Fitness -168 cm

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Saara Suhanto (EM) 308 Team Body Camp Vantaa
2 Sofia Ruusila-Nousiainen 302 Team Voimalaitos Helsinki
3 Sabina Saarinen 300 Team Trifinity Larsmo
4 Krista Julkunen 131 Team Sportlife Tampere
5 Pauliina Pakarinen 309 Team Xcore Helsinki
6 Aino Kosonen 310 Team JH-training Savonlinna

Bikini Fitness +168 cm

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Susanna Mustajärvi (EM) 321 Team Sportsnutrition.fi Tampere
2 Caroliina Kinnarinen 320 Team LBC Tampere
3 Noora Christiansen 331 Team Sportlife Helsinki
4 Tea Tyvijärvi 316 Team Fitfarm Akaa
5 Lina Toivonen 130 Team Nutrica Turku
6 Jutta Kärri 325 Team FitStars Helsinki

Classic Bodybuilding SM, Masters

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Jari Kärkkäinen (EM) 2 Team Sportsnutrition.fi Klaukkala
2 Aapo Kilpeläinen 4 Team Fitfarm Tampere
3 Voitto Suosaari 1 Team Keskikeho Jämsä
4 Timo Kiviniemi (EM) 3 Team Fysiomotion Karvoskylä

Body fitness SM 35, Masters

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Susanna Koivisto (EM) 27 Team Fitfarm Tampere
2 Maria Kuure 13 Team Classic Gym Kempele
3 Hanna Kuukkanen 8 Team FitFarm Tampere
4 Heidi Hietala 14 Team Mayor’s Riihimäki
5 Heli Räsänen 26 Team Energy Joensuu
6 Jaana Pajunoja 21 Team Koiviston Isku Nakkila

Body fitness SM 45, Masters

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Katarina Hemling (EM) 40 Team Bodyrock Naantali
2 Sari Laatunen 35 Team Mayor’s Espoo
3 Tuulikki Kare 44 Team Fitfarm Vantaa
4 Heli Hampinen 34 Team Fitfarm Vantaa
5 Päivikki Eskelinen-Rönkä 41 Team Sportlife Mikkeli
6 Jaana Vuorinen 36 Team Body Temple Salo

Bikini fitness SM 35, Masters

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Pistekortti: Bodylehti
Videot: Vertailu

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Jenni Rautawaara (EM) 53 Team Mayor’s Helsinki
2 Nora Vuorio 54 Team Fit Diamonds Helsinki
3 Marika Kauppinen 52 Team Mayor’s Helsinki
4 Marika Harjunpää 57 Team Mayor’s Helsinki
5 Kiti Hellevaara 50 Team Sportlife Kangasala
6 Eevi-Pirre Rautiainen 48 Team JH-training Savonlinna
Tapahtumat
Fitness Classic 2017
Aikaa jäljellä:
Filtterit (Ohje)
Filtterit ovat käytössä vain pääsivulla.