Tulokset: Nordic Fitness Expo 2015 karsinnat, Oulu

Tulokset: Nordic Fitness Expo 2015 karsinnat, Oulu

Tältä sivulta löydät Oulussa 26.09.15 lauantaina järjestetyn Supermass Classic nimeä kantaneen NFE-karsintojen tulokset ja linkit Bodylehden ja Pakkotoiston kuvagallerioihin.

Pistekortit: http://www.bodylehti.fi/?p=10203

Body fitness -158cm (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Piia Kiviniemi 27 Team Golden Life Helsinki
2 Jamie Pakonen 26 Team Sportlife Naantali
3 Taru Ahonen 24 Team Fullmetal Palokka
4 Terhi Immonen 25 Team Sportlife Loimaa

Body fitness -163cm (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Mari Rehelmä 36 Team Fitfarm Rauma
2 Johanna Elehvä 40 Team FCF Haparanda
3 Sara Karhunen 41 Team Sporttimekka Helsinki
4 Taija Hietamäki 28 Team Sportlife Hirvihaara
5 Pia Junttila 33 Team FCF Oulu
6 Emma Lehto 29 Team Skip Helsinki

Body fitness -168cm (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Sanna Kankaanranta 47 Team Fitfarm Oulu
2 Susanna Lundqvist 48 Team JiiPee Kemi
3 Maarit Martinmäki 43 Team Fitfarm Jämsä
4 Virpi Hurskainen 42 Team Sportlife Reijola
5 Sini Rankinen 44 Team MHTraining Oulu
6 Pia Maijala 45 Team Classic Gym Oulu

Body fitness +168cm (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Helena Huikkala 50 Team Fifarm Kauvatsa
2 Maarit Mäki-Rahkola 51 Team Fitfarm Turku
3 Maria Maunula 52 Team Fit Luhtikylä

Bikini fitness -160cm (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Gynai Alekperova 57 Team Voimalaitos Helsinki
2 Victoria Sippus 54 Team Trifinity Vaasa
3 Niina Kallio 56 Team FCF Rovaniemi
4 Viktoria Volom 55 Team Solana Helsinki
5 Melina Tikkanen 53 Team Bodycamp Jyväskylä

Bikini fitness -163cm (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Cecilia Paldanius 59 Team Trifinity Vaasa
2 Nina Lagerström 65 Team Figurator Kokkola
3 Mira Kuisma 60 Team MH Training Oulu
4 Sari Uski 64 Team Fitlife Turku
5 Eveliina Suihkonen 61 Team Classic Gym Oulu
6 Hanna Leppänen 58 Team Fullmetal Jyväskylä

Bikini fitness -168cm (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Johanna Nikkanen 75 Team Strong Body Lohja
2 Angelika Andreeva 76 Team Solana Espoo
3 Karoliina Maihikoski 70 Team Figurator Helsinki
4 Sini Kultanen 71 Team Figurator Espoo
5 Jenna Railovaara 69 Team Solana Helsinki
6 Jenna Sorsa 67 Team Gazoz Kuopio

Bikini fitness +168cm (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Marika Hongisto 78 Team Fullmetal Hämeenlinna
2 Vilhelmiina Noronen 81 Team Fysiomaker Kuopio
3 Jenni Rautawaara 77 Team Mayors Järvenpää
4 Mia Rantamäki 82 Team Fitfarm Espoo
5 Tiina Hervanto 80 Team Fysiomaker Varkaus
6 Maria Burmoi 83 Team Fitfarm Tampere

CBB -180cm (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Petri Klemettinen 3 Kemi
2 Henry Lipponen 5 Team Sportlife Naarajärvi
3 Ville Karhunen 6 Team Sportlife Tampere
4 Pasi Viljanen 4 LBC Lahti
5 Kimmo Leppäkari 2 Team Hei Ylöjärvi
6 Samu Alho 1 Team HEI Pirkkala

CBB +180cm (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Jarkko Virta 10 Team Fysiomaker Lapinlahti
2 Otto Havas 7 Team Solana Helsinki
3 Johannes Pohjus 8 Team SportLife Kauhajoki
4 Kari Toivonen 9 Team Sportlife Kotka

Kehonrakennus (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Tuomas Takalo 20 Team FCF Rovaniemi
2 Henri Holappa 21 Team Figure Fitclub Oulu
3 Jarkko Kotavuopio 18 Team FCF Rovaniemi
4 Ari Teppola 19 Team Eastbody Helsinki
5 Sami Eriksson 22 Team Classic Gym Ii
6 Charles Williams 23 Team Mayor’s Espoo

Men’s physique -178cm (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Jonne Salmi 11 Team FCF Rovaniemi
2 Jarkko Juntunen 12 Team FCF Oulu
3 Ari Saukko 13 Team MhTraining Oulu
4 Ville Jaakkola 14 Team SportLife Lieto

Men’s physique +178cm (Kuvat: Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Ivo Gonzalez Delgado 16 Team Skip Ii
2 Jaakko Arkko 17 Team FCF Oulu
3 Jarkko Mattila 15 Team Power Trainers Kuopio
Tapahtumat
Fitness Classic 2017
Aikaa jäljellä:
Filtterit (Ohje)
Filtterit ovat käytössä vain pääsivulla.