Tulokset: Nordic Fitness Expo 2015 karsinnat, Jyväskylä

Tulokset: Nordic Fitness Expo 2015 karsinnat, Jyväskylä

Tältä sivulta löydät Jyväskylässä 19.09.15 lauantaina käytyjen NFE-karsintojen tulokset ja linkit Bodylehden ja Pakkotoiston kuvagallerioihin.

Pistekortit: http://www.bodylehti.fi/?p=10023

Fitness (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Rosa Virtanen 81 TeamFit Lahti
2 Iuliia Brovko 82 Pro Trainer Team Turku
3 Jutta Aaltonen 80 Team Beyond Belief Turku

Women’s physique (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Suvi Heinonen 74 Team Sportnutrition Riihimäki
2 Kaisa Toikko 75 Team Fitfarm Röykkä
3 Satu Pekkarinen 73 Team FCF Helsinki
4 Mirkka Tanhuanpää 77 Team Gym99 Imatra
5 Camilla Munsterhjelm 78 Team PT-Gym Oulu
6 Riitta Mustonen 79 Team Leader Jyväskylä
7 Maijastiina Tammisto 76 Team Sportslife Tampere

Body fitness -158cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Tanja Räsänen 90 Team East Body Helsinki
2 Dina Kaspi 84 Team Mayor’s Kauniainen
3 Sanna Engström 95 Team SportLife Naarajärvi
4 Ida Kivelä 96 Team Solana Järvenpää
5 Iisa Launiemi 87 Team SportLife Pori
6 Milla Niva 92 Team Fitfarm Helsinki

Body fitness -163cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Outi Nenonen 117 Team Tzemppi Eura
2 Meeri Mäenpää 103 Team Fitfarm Ähtäri
3 Nina Savolainen 118 Team Gazoz Kuopio
4 Liis Org 123 Team Sportlife Helsinki
5 Nina Jaukkuri 116 Team JiiPee Rovaniemi
6 Sanna Nupponen 99 Team Gazoz Varkaus

Body fitness -168cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Sini-Marja Huotari 127 Team Sportlife Jokela
2 Jenny Albrecht 126 Team Fitfarm Kangasniemi
3 Marjo Pekkola 135 Team Sporttimekka Hämeenlinna
4 Sandra Nurminen 147 Team Fitfarm Pori
5 Ann-Mari Ripatti 143 Team Sportlife Otava
6 Riina Kivikoski 137 Team Kontio Kouvola

Body fitness +168cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Heini Hakalahti 164 Team PowerTrainers Kuopio
2 Maaret Nousiainen 167 Team FCF Tornio
3 Jenni Lahikainen 152 Team Solana Hamina
4 Annika Tikkanen 153 Team Body for Fitness Sipoo
5 Hanna-Mari Manninen 168 Team Strong Body Lohja
6 Anni Karinen 165 Team Sportlife Tampere

Bikini fitness -160cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto )

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Tanja Sundell 174 Team Beyond Belief Turku
2 Eevi Teittinen 172 Team Mayor’s Helsinki
3 Pirita Lindroos-Sipiläinen 175 Team Sportlife Viiala
4 Pauliina Hatunen 170 W.O.M. Helsinki
5 Sari Viljanen 176 Badass Fitness Team Vantaa
6 Taru Tikka 173 Team Sportlife Tampere

Bikini fitness -163cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto )

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Emmi Nenonen 183 Team Solana Espoo
2 Edita Kallio 188 Team Badass Fitness Helsinki
3 Eve Heikkinen 184 Team 24 Gold Helsinki
4 Nina Lagerström 196 Team Figurator Kokkola
5 Ruut Maria Venäläinen 186 Team Sportlife Vantaa
6 Karla Olkkola 195 Team Fitstars Helsinki

Bikini fitness -168cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto )

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Nina Suomi 204 Team Sportlife Helsinki
2 Sanna-Maria Myllykangas 218 Team 24gold Kerava
3 Krista Seuna 223 Team Sportlife Helsinki
4 Emmi Juhala 212 Team Trifinity Tampere
5 Sabina Saarinen 208 Team Trifinity Larsmo
6 Laura Pelkonen 226 Team 24 Gold Tuusula

Bikini fitness +168cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto )

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Jenni Levävaara 245 Team Mayor’s Helsinki
2 Jade-Yolanda Huhtamäki 231 Team 24 Gold Turku
3 Jenni Ahosilta 236 Team W.O.M Helsinki
4 Marika Hongisto 233 Team FullMetal Hämeenlinna
5 Suvi Iso-Kuusela 248 Pro Elite Team Helsinki
6 Laura Jyrinki 234 Team 24 Gold Jyväskylä

Kehonrakennus -80kg (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto )

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Toni Vahala 1 Mansen Bodyclub Tampere
2 Janne Immonen 2 Team Metweld Leppävirta
3 Samuli Siitari 7 Team Gazoz Turku
4 Juuso Salolahti 5 Team Fitfarm Tampere
5 Pasi Yläoja 6 Team Gazoz Turku
6 Kai Kuronen 3 GYM 99 Kuopio

Kehonrakennus -90kg (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Sami Jaukkuri 13 Team Jiipee Rovaniemi
2 Pauli Pöyhiä 15 Team Golden Life Nummela
3 Miska Niinimäki 17 Team Nutrica Turku
4 Ilkka Juvela 14 Team Fitfarm Tampere
5 Juho Metso 10 Team Kontio Kuusankoski
6 Tuomo Heinonen 11 Team Mayor’s Helsinki

Kehonrakennus +90 (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Arto Vainio 19 Team Fitfarm Helsinki
2 Toni Kohonen 22 TeamFCF Savonlinna
3 Teemu Vuorinen 28 Team Classic Gym Lahti
4 Toni Ahonen 24 Team Fit Hollola
5 Juha Ketola 23 Team Mayor’s Helsinki
6 Harri Nuora 18 Team Solana Espoo

CBB -180cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Matias Kari 38 Team Mayor’s Tammela
2 Arttu Hakkarainen 43 Team Kuntohelp Kaavi
3 Cu Dao 36 Team Hierojapalvelut Helsinki
4 Luukas Lindeman 33 Team Solana Helsinki
5 Robert Nitz 30 Team Mayor’s Espoo
6 Samuli Nevalainen 41 Team Athlete Figures Lappeenranta

CBB +180cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Jeve Ojala 59 Team Tzemppi Turku
2 Eeli Halonen 52 Team K&M Lahti
3 Denis Bystrov 53 Team Fitfarm Kankaanpää
4 Kalle Salmivirta 58 Team Sportlife Turku
5 Otto Sandström 57 Pro Trainer Team Helsinki
6 Olli Kiviniemi 54 Team Hierojapalvelut Turku

Men’s physique -178cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Joonas Leppänen 64 Team Fitfarm Nokia
3 Toni Lopes 60 Team Classic Gym Siivikkala
2 Valtteri Lakanen 63 Team Sportlife Jyväskylä
4 Pekka Tyrylahti 62 Team Sportsnutrition Espoo
5 Jesse Erola 61 Team K&M Helsinki
6 Ben Ashkenazi 65 Team Sportsnutrition Hyvinkää

Men’s physique +178cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Key Soikan Lengai Mollel 66 Team Solana Helsinki
2 Marko Makkonen 71 Team Kuntohelp Joensuu
3 Gabriel Pöllönen 69 Team Metal Sport Helsinki
4 Johan Engberg 72 Team Fit Espoo
5 Dan Uussaari 70 Team Mayor’s Helsinki
6 Markus Metsänen 67 Team Karboni Jyväskylä
Tapahtumat
Fitness Classic 2017
Aikaa jäljellä:
Filtterit (Ohje)
Filtterit ovat käytössä vain pääsivulla.