TULOKSET: NORDIC FITNESS EXPO 2015, LAHDEN MESSUKESKUS (10.10.15 - 11.10.15)

Tulokset: Nordic Fitness Expo 2015, Lahti


Nordic Fitness Expo
- Classic Bodybuilding -180cm
- Classic Bodybuilding +180cm
- Men’s Physique -178cm
- Men’s Physique +178cm
- Kehonrakennus -80kg
- Kehonrakennus -90kg
- Kehonrakennus +90kg
- Body Fitness -158cm
- Body Fitness -163cm
- Body Fitness -168cm
- Body Fitness +168cm
- Bikini Fitness -160cm
- Bikini Fitness -163cm
- Bikini Fitness -168cm
- Bikini Fitness +168cm
- Fitness
- Women's Physique
Nordic Championships (PM)
- Classic Bodybuilding -180cm
- Classic Bodybuilding +180cm
- Men's Physique -178cm
- Men's Physique +178cm
- Women's Physique
- Bodybuilding -80kg
- Bodybuilding -90kg
- Bodybuilding +90kg
Nicole Wilkins Fitness Championships
- Bikini Fitness -160cm
- Bikini Fitness -163cm
- Bikini Fitness -168cm
- Bikini Fitness +168cm
- Body Fitness -158cm
- Body Fitness -163cm
- Body Fitness -168cm
- Body Fitness +168cm

Junioreiden MM-karsinta
- Body Fitness -163cm
- Body Fitness +163cm
- Classic Bodybuilding
- Men’s Physique
- Bikini Fitness -163cm
- Bikini Fitness +163cm
Nordic Pro
- Pro Fitness
- Pro Figure
- Pro Bikini
- Men’s Open Bodybuilding



Nordic Fitness Expo -tulokset


NFE Classic Bodybuilding -180cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Tuukka Heikkinen 4 Team Kuntohelp Lieksa
2 Matias Kari 8 Team Mayor’s Tammela
3 Arttu Hakkarainen 5 Team Kuntohelp Kaavi
4 Cu Dao 1 Hierojapalvelut Helsinki
5 Petri Klemettinen 14 Team JP Kemi
6 Luukas Lindeman 7 Team Solana Helsinki
7 Robert Nitz 12 Team Mayor's Lahti
8 Henry Lipponen 6 Team Sportlife Naarajärvi
9 Samuli Nevalainen 11 Team Athlete Figures Lappeenranta
10 Tommi Tulonen 15 Lean Team Urjala
11 Kimmo Leppäkari 13 Team Hei Ylöjärvi
12 Matti Virtanen 2 Team Aminopörssi Kotka
13 Pasi Viljanen 9 LBC Lahti
14 Ville Karhunen 3 Team Sportlife Tampere
15 Samu Alho 10 Team Hei Pirkkala

NFE Classic Bodybuilding +180cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Kärkivertailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Eeli Halonen 22 Team K&M Lahti
2 Jeve Ojala 19 Team Tzemppi Turku
3 Kalle Salmivirta 17 Team Sportlife Turku
4 Otto Sandström 24 Pro Trainer Team Helsinki
5 Denis Bystrov 23 Team Fitfarm Kankaanpää
6 Jarkko Virta 26 Team Fysiomaker Lapinlahti
7 Otto Havas 20 Team Solana Helsinki
8 Olli Kiviniemi 18 Team Hierojapalvelut Turku
9 Johannes Pohjus 25 Teaam Sportlife Kauhajoki
10 Kari Toivonen 21 Team Sportlife Kotka
Classic Bodybuilding Overall: Eeli Halonen, Team K&M, Lahti


NFE Men’s Physique -178cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Sherko Eliassi 36 Team Beyond Belief Turku
2 Joonas Palmgren 33 Pro Elite Team Berliini Saksa
3 James Nikander 30 Team Solana Helsinki
4 Joonas Leppänen 38 Team Fitfarm Nokia
5 Valtteri Lakanen 28 Team Sportlife Jyväskylä
6 Toni Lopes 37 Team Classic Gym Siivikkala
7 Pekka Tyrylahti 27 Team Sportsnutrition Espoo
8 Jonne Salmi 35 Team FCF Rovaniemi
9 Jesse Erola 34 Team K&M Helsinki
10 Edgar Zindoga 40 Team Solana Helsinki
11 Ben Ashkenazi 29 Team Sportsnutrition Hyvinkää
12 Ari Saukko 39 Team MhTraining Oulu
13 Jarkko Juntunen 31 Team FCF Oulu
14 Ville Jaakkola 32 Team Sportlife Lieto

NFE Men’s Physique +178cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Vertti Harjuniemi 42 Team FitFarm Tampere
2 Johannes Leivo 44 Pro Elite Team Tampere
3 Mikko Männistö 45 Team Tzemppi Tampere
4 Key Soikan Lengai Mollel 46 Team Solana Helsinki
5 Marko Makkonen 49 Team Kuntohelp Joensuu
6 Ivo Gonzalez Delgado 48 Team Skip Ii
7 Johan Engberg 43 Team Fit Espoo
8 Dan Uussaari 50 Team Mayor’s Helsinki
9 Toni Lötjönen 41 Team Voimalaitos Helsinki
10 Markus Metsänen 47 Team Karboni Jyväskylä
Men’s Physique Overall: Sherko Eliassi, Team Beyond Belief, Turku


NFE Kehonrakennus -80kg

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Mika Nyyssölä 68 Team Fitnesstukku Vantaa
2 Toni Vahala 65 Mansen Bodyclub Tampere
3 Janne Immonen 66 Team Metweld Leppävirta
4 Pekka Kotipohja 69 Team FCF Joensuu
5 Kai Kuronen 70 GYM 99 Kuopio
6 Samuli Siitari 67 Gazoz Turku
7 Pasi Yläoja 75 Team Gazoz Turku
8 Mikko Sundell 74 Team Golden Life Lohja
9 Sami Lehtonen 71 Team Sportlife Jyväskylä
10 Juuso Salolahti 72 Team Fitfarm Tampere

NFE Kehonrakennus -90kg

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Harri Forsberg 80 Team FitFarm Tampere
2 Sami Jaukkuri 76 Team Jiipee Rovaniemi
3 Henri Holappa 85 Team Figure Fitclub Oulu
4 Jukka Aho 84 Team-Solana Tuusula
5 Miska Niinimäki 86 Team Nutrica Turku
6 Ilkka Juvela 78 Team Fitfarm Tampere
7 Pauli Pöyhiä 81 Team Golden Life Nummela
8 Thomas Holm 79 Team Fitfarm Larsmo
9 Juho Kurko 89 Team Sportlife Turku
10 Juho Metso 87 Team Kontio Kuusankoski
11 Seppo Hartikainen 82 Gym99 Kuopio
12 Tero Turunen 77 Team Gazoz Varkaus
13 Tuomo Heinonen 88 Team Mayors Helsinki

NFE Kehonrakennus +90kg

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu | Overall

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Mikko Ovaskainen 91 Team Energy Joensuu
2 Arto Vainio 97 Team Fitfarm Helsinki
3 Toni Kohonen 94 Team FCF Savonlinna
4 Tommi Heinonen 100 Team Sports Nutrition Riihimäki
5 Juha Ketola 92 Team Mayor’s Helsinki
6 Rami Aaltonen 93 MBC ry Tampere
7 Harri Nuora 96 Team Solana Espoo
8 Jarkko Kotavuopio 98 Team FCF Rovaniemi
9 Toni Ahonen 90 Team Fit Hollola
10 Tuomas Takalo 95 Team FCF Rovaniemi
11 Heikki Maijala 99 Team Sportlife Lappeenranta
Bodybuilding Overall & Most Muscular: Mika Nyyssölä, Team Fitnesstukku, Vantaa


NFE Body Fitness -158cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Tanja Räsänen 167 Team East Body Helsinki
2 Iisa Launiemi 163 Team SportLife Pori
3 Ida Kivelä 164 Team Solana Järvenpää
4 Milla Niva 165 Team Fitfarm Helsinki
5 Taru Ahonen 166 Team Fullmetal Palokka
6 Jamie Pakonen 171 Team Sportlife Naantali
7 Piia Kiviniemi 170 Team Golden Life Helsinki
8 Terhi Immonen 168 Team Sportlife Loimaa
9 Hanne Väätäinen 169 Team Fysiomaker Kuopio

NFE Body Fitness -163cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Outi Nenonen 184 Team Tzemppi Eura
2 Meeri Mäenpää 186 Team Fitfarm Ähtäri
3 Liis Org 173 Team Sportlife Helsinki
4 Elina Oinonen 190 Team FCF Espoo
5 Hanna Autti 180 Team Jiipee Saarenkylä
6 Nina Jaukkuri 174 Team JiiPee Rovaniemi
7 Nina Savolainen 181 Team Gazoz Varkaus
8 Taija Hietamäki 175 Team Sportlife Hirvihaara
9 Sanna Nupponen 179 Team Gazoz Varkaus
10 Mari Vainikainen 189 Team Fitfarm Jyväskylä
11 Sara Karhunen 187 Team Sporttimekka Helsinki
12 Terhi Poskela 177 Team Fitfarm Lahti
13 Pia Junttila 183 Team FCF Oulu
14 Satu Kotila 176 Team Sportlife Jämsä
15 Noora Heilakka 185 Team Mayor’s Forssa

NFE Body Fitness -168cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Alkukilpailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Ann-Mari Ripatti 190 Team Sportlife Otava
2 Sanna Kankaanranta 196 Team Fitfarm Oulu
3 Sandra Nurminen 203 Team Fitfarm Pori
4 Jenny Albrecht 197 Team Fitfarm Kangasniemi
5 Sini-Marja Huotari 200 Team Sportlife Jokela
6 Sonia Abbassi 191 Team Sportlife Lohja
7 Virve Lintala 198 Team Fitfarm Seinäjoki
8 Susanna Lundqvist 201 Team JiiPee Kemi
9 Emma Tuomainen 193 Team Fitfarm Turku
10 Marjo Pekkola 192 Team Sporttimekka Hämeenlinna
11 Sini Rankinen 202 TEam MhTraining Oulu
12 Riina Kivikoski 195 Team Kontio Kouvola
13 Maarit Martinmäki 194 Team Fitfarm Jämsä
14 Mirja Heinonen 199 Team SOMA Helsinki
15 Virpi Hurskainen 204 Team Sportlife Reijola

NFE Body Fitness +168cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Maaret Nousiainen 208 Team FCF Tornio
2 Heini Hakalahti 215 Team PowerTrainers Kuopio
3 Johanna Ilonen 211 Pro Elite Team Vaasa
4 Jenni Lahikainen 216 Team Solana Hamina
5 Niina Mantila 210 Team Eastbody Huuvari
6 Annika Tikkanen 220 Team Body for Fitness Sipoo
7 Kerli Valli 209 Team Figurator Klaukkala
8 Hanna-Mari Manninen 219 Team Strong Body Lohja
9 Salla Hänninen 221 Team Solana Helsinki
10 Eija Mikkola 212 Team Sportlife Helsinki
11 Sanna Jalava 213 Team Tzemppi Rauma
12 Maarit Mäki-Rahkola 218 Team Fitfarm Turku
13 Helena Huikkala 217 Team Fitfarm Kauvatsa
14 Maria Maunula 214 Team Fit Luhtikylä
Body Fitness Overall: Tanja Räsänen, Team East Body, Helsinki


NFE Bikini Fitness -160cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Eevi Teittinen 236 Team Mayor’s Helsinki
2 Tanja Sundell 233 Team Beyond Belief Turku
3 Gynai Alekperova 228 Team Voimalaitos Helsinki
4 Emily Green 230 Team Sporttimekka Masku
5 Sari Viljanen 225 Badass Fitness Team Vantaa
6 Emilia Boström 223 Team Trifinity Pietarsaari
7 Pauliina Hatunen 232 WOM Helsinki
8 Niina Kallio 231 Team FCF Rovaniemi
9 Pirita Lindroos-Sipiläinen 224 Team Sportlife Viiala
10 Veera Selkäinaho 226 Pro Elite Team Jyväskylä
11 Victoria Sippus 234 Team Trifinity Vaasa
12 Taru Tikka 227 Team Sportlife Tampere
13 Viktoria Volom 229 Team Solana Helsinki
14 Melina Tikkanen 235 Team Bodycamp Jyväskylä

NFE Bikini Fitness -163cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Eve Heikkinen 243 Team 24 Gold Helsinki
2 Linda Paldanius 245 Team FCF Helsinki
3 Cecilia Paldanius 242 Team Trifinity Oma
4 Edita Kallio 237 Team Badass Fitness Helsinki
5 Marianna Salminen 246 Team PPS Shop Helsinki
6 Sanita Jussila 244 Team SportLife Jyväskylä
7 Nina Lagerström 240 Team Figurator Kokkola
8 Mira Kuisma 251 Team MH Training Oulu
9 Ruut Maria Venäläinen 238 Team Sportlife Vantaa
10 Sari Uski 241 Team Fitlife Turku
11 Hanna Leppänen 248 Team Fullmetal Jyväskylä
12 Karla Olkkola 249 Team Fitstars Helsinki
13 Mira Hautajoki 247 Team Fitfarm Helsinki
14 Heidi Kiiveri 250 Team Sportlife Mikkeli
15 Ida Taskinen 239 Team JH Training Jyväskylä

NFE Bikini Fitness -168cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Sofia Ruusila-Nousiainen 261 Team Voimalaitos Helsinki
2 Nina Suomi 258 Team Sportlife Helsinki
3 Niina Laukkanen 262 Team FCF Savonlinna
4 Emmi Juhala 254 Team Trifinity Tampere
5 Saara Suhanto 264 Team FCF Vantaa
6 Laura Pelkonen 255 Team 24 Gold Tuusula
7 Krista Seuna 259 Team Sportlife Helsinki
8 Johanna Nikkanen 256 Team Strong Body Lohja
9 Sanna-Maria Myllykangas 253 Team 24Gold Kerava
10 Johanna Guessous 265 Team Sportlife Helsinki
11 Sabina Saarinen 267 Team Trifinity Larsmo
12 Tuula Seilonen 260 Team Fitfarm Kangasala
13 Angelika Andreeva 266 Team Solana Espoo
14 Jenna Sorsa 269 Team Gazoz Kuopio
15 Karoliina Maihikoski 263 Team Figurator Helsinki

NFE Bikini Fitness +168cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Jenni Levävaara 277 Team Mayor’s Helsinki
2 Marika Hongisto 273 Team Fullmetal Hämeenlinna
3 Susanna Mustajärvi 279 Team Fitfarm Tampere
4 Milla Kelahaara 282 Pro Elite Team Tampere
5 Jade-Yolanda Huhtamäki 271 Team 24 Gold Turku
6 Caroliina Kinnarinen 278 Oma Tampere
7 Suvi Iso-Kuusela 272 Pro Elite Team Helsinki
8 Jenni Ahosilta 281 Team W.O.M Helsinki
9 Vilhelmiina Noronen 274 Team Fysiomaker Kuopio
10 Noora Altmets 270 Team FCF Helsinki
11 Doris Nyman 283 Team Solana Vantaa
12 Maria Burmoi 276 Team Fitfarm Tampere
13 Amanda Lindberg 284 Team Trifinity Vaasa
14 Lina Toivonen 280 Team Nutrica Turku
15 Mia Rantamäki 285 Team Fitfarm Espoo
16 Tiina Hervanto 275 Team Fysiomaker Varkaus
Bikini Fitness Overall: Sofia Ruusila-Nousiainen, Team Voimalaitos, Helsinki


NFE Fitness

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Oona Ylitolonen 111 Pro Elite Team Helsinki
2 Rosa Virtanen 113 TeamFit Lahti
3 Iuliia Brovko 112 Pro Trainer Team Turku

NFE Women’s physique

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto |
SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Suvi Heinonen 117 Team Sportnutrition Riihimäki
2 Kaisa Toikko 115 Team Fitfarm Röykkä
3 Satu Pekkarinen 118 Team FCF Helsinki
4 Riitta Mustonen 119 Team Leader Jyväskylä
5 Mirkka Tanhuanpää 116 Team Gym99 Imatra



Junioreiden MM -karsintatulokset


Body Fitness -163cm, Junior MM-karsinta

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Dina Kaspi (MM) 123 Team Mayor’s Kauniainen
2 Meri Camilla Rasilainen 122 Team Body For Fitness Tampere
3 Jonna Mäkinen 128 Team JiiPee Rovaniemi
4 Sanna Engström 125 Team SportLife Naarajärvi
5 Rosa Siuruainen 127 Team Fitfarm Loimaa
6 Anni Karhu 124 Team Sportlife Imatra
7 Jenny Nars 126 Team Hardcore Bodies Sunby

Body Fitness +163cm, Junior MM-karsinta

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Anni Karinen 137 Team Sportlife Tampere
2 Senni Kokko 139 Team Bodyrock Turku
3 Elin Hassel 133 Team Fitfarm Vaasa
4 Ilona Haapaniemi 138 Team Fitfarm Jyväskylä
5 Sofia Siljama 132 Team BFF Vantaa
6 Susanna Lehikoinen 134 Team Sportlife Tampere
7 Lida Enqvist 131 Team Power Fit Tuusula
8 Essi Tiainen 136 Team Bodyrock Turku
9 Erica Salin 135 Team Fitfarm Lappeenranta
10 Ninni Puranen 129 Team Fitfarm Helsinki
11 Jenni Korpela 130 Team Karboni Helsinki
Body Fitness Junior Overall: Anni Karinen, Team Sportlife, Tampere


Classic Bodybuilding, Junior MM-karsinta

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Olli Kemppainen 56 Team PPS-Shop Kemi
2 Joni Lehtonen 57 Team Tzemppi Loimaa
3 Alexander Espaillat 58 Team Eliittikunto Helsinki
4 Marko Pitkänen 53 Team Karboni Jyväskylä
5 Teemu Akonniemi 59 Team Power Fit Vantaa
6 Jani Peltoniemi 54 Team Jiipee Kemi
7 Leevi Westlin 55 Team Trec Nutrition Kerava
8 Valtteri Hyvärinen 60 Team Solana Espoo

Men’s Physique, Junior MM-karsinta

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Videot: Jonathan Nikander

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Jonathan Nikander (MM) 62 Team Solana Espoo
2 Joona Pöllönen 63 Team Metal Sport Helsinki
3 Joni Korhonen 61 Team Classic Gym Oulu

Bikini Fitness -163cm, Junior MM-karsinta

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Emmi Nenonen 145 Team Solana Espoo
2 Sara Sippola 147 Team Solana Helsinki
3 Elliida Veikkola 141 Pro Elite Team Ulvila
4 Olivia Kovács 142 Team Fit Espoo
5 Arla Aarnipuu 143 Team Sporttimekka Hämeenlinna
6 Eveliina Suihkonen 140 Classic Gym Oulu
7 Julia Hellgren 144 Team Balanssiklubit Nummela
8 Iida Ylitalo 146 Team XCore Helsinki

Bikini Fitness +163cm, Junior MM-karsinta

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti) | Pakkotoisto

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Ilona Siekkinen 153 Team Sportsnutrition Kuusamo
2 Laura Jyrinki 158 Team 24 Gold Jyväskylä
3 Jenny Volmari 151 Team Strong Body Lohja
4 Sonja Launonen 152 Team Tzemppi Turku
5 Amanda Essen 154 Team Beyond Belief Parainen
6 Katariina Mäkelä 161 Team Beyond Belief Lieto
7 Miia Vesterinen 157 Team Fitfarm Helsinki
8 Alisa Rantalankila 155 Team Bodyrock Turku
9 Christine Annan 159 Team Fitfarm Espoo
10 Maija Kivimäki 160 Team Fitfarm Rauma
11 Vilja Miettinen 156 Team Kontio Lappeenranta
Bikini Fitness Junior Overall: Ilona Siekkinen, Team Sportsnutrition, Kuusamo



Nicole Wilkins Fitness Championships -tulokset


NWFC Bikini Fitness -160cm

Kuvat: Alkukilpailut (Bodylehti) | Finaalit (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Finaalivertailu

SijaNimiNroTeamMaa
1 Jaana Malytcheva 8 Pro Elite Team Finland
2 Trine Rathlau 3 - Denmark
3 Sabina Plevakova 15 - Slovakia
4 Tanja Sundell 14 Team Beyond Belief Finland
5 Emilia Boström 4 - Finland
6 Casey Johansen 1 - Norway

NWFC Bikini Fitness -163cm

Kuvat: Alkukilpailut (Bodylehti) | Finaalit (Bodylehti) | Pakkotoisto

SijaNimiNroTeamMaa
1 Elisabeth Wangen 28 - Norway
2 Mirjam Rodrigues da Silva 22 - Germany
3 Michaela Brutenic 21 - Slovakia
4 Kicki Dunk Jepsen 16 - Denmark
5 Tina Valaker Brotke 25 - Norway
6 Linda Paldanius 24 Team FCF Finland

NWFC Bikini Fitness -168cm

Kuvat: Alkukilpailut (Bodylehti) | Finaalit (Bodylehti) | Pakkotoisto
Videot: Finaalivertailu

SijaNimiNroTeamMaa
1 Madelen Myhr 40 - Sweden
2 Karina Skowronska 50 - United Kindom
3 Sofia Ruusila-Nousiainen 45 Team Voimalaitos Finland
4 Henriikka Klemetti 48 - Finland
5 Saara Suhanto 30 Team FCF Finland
6 Reet Reimets 34 - Estonia

NWFC Bikini Fitness +168cm

Kuvat: Alkukilpailut (Bodylehti) | Finaalit (Bodylehti) | Pakkotoisto

SijaNimiNroTeamMaa
1 Olivia Pohankova 75 - Slovakia
2 Saskia Cakoci 62 - Slovakia
3 Veronika Gulasova 73 - Slovakia
4 Tine Grønnemark 58 - Denmark
5 Marika Hongisto 67 - Finland
6 Vilde Waksvik 56 - Norway
NWFC Bikini Fitness Overall (Ammattilaiskortti): Jaana Malytcheva, Pro Elite Team, Jyväskylä


NWFC Body Fitness -158cm

Kuvat: Alkukilpailut (Bodylehti) | Finaalit (Bodylehti) | Pakkotoisto

SijaNimiNroTeamMaa
1 Iina Levanoja 87 Team Fitfarm Finland
2 Tanja Räsänen 83 Team East Body Finland
3 Josefin Pettersson 85 - Sweden
4 Sigrid Bye Skille 84 - Norway
5 Dina Kaspi 86 - Finland
6 Mette Kragelund 88 - Denmark

NWFC Body Fitness -163cm

Kuvat: Alkukilpailut (Bodylehti) | Finaalit (Bodylehti) | Pakkotoisto

SijaNimiNroTeamMaa
1 Julie Oftedal 94 - Norway
2 Majken Sofia Frandsen 98 - Denmark
3 Arti Lopes 90 - Norway
4 Rikke Meyhof 93 - Denmark
5 Outi Nenonen 99 Team Tzemppi Finland
6 Elina Oinonen 91 Team FCF Finland

NWFC Body Fitness -168cm

Kuvat: Alkukilpailut (Bodylehti) | Finaalit (Bodylehti) | Pakkotoisto

SijaNimiNroTeamMaa
1 Hanna Saario 106 - Finland
2 Stanislava Ticha 103 - Slovakia
3 Ann De Meulenaere 105 - Belgium
4 Sini-Marja Huotari 104 - Finland
5 Therese Thorin 100 - Sweden
6 Tatiyana Pudovkina 101 - Estonia

NWFC Body Fitness +168cm

Kuvat: Alkukilpailut (Bodylehti) | Finaalit (Bodylehti) | Pakkotoisto

SijaNimiNroTeamMaa
1 Lesley Barents 111 - Netherlands
2 Jeanette Dalseghagen 113 - Norway
3 Heini Hakalahti 114 - Finland
4 Sonata Ilijonskiene 107 - Lithuania
5 Simone Duus Egebjerg 109 - Denmark
6 Melanie Niebergall 110 - Germany
NWFC Body Fitness Overall (Ammattilaiskortti) Iina Levanoja, Team Fitfarm, Helsinki



Nordic Pro -tulokset


Pro Fitness

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Videot: Pia Pajunen | Pia Pajunen Vapaaohjelma

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Regiane Da Silva -- Germany
2 Ryall Graber -- Canada
3 Pia Pajunen -- Finland
4 Giorgia Foroni -- Italy
5 Aurika Tyrgale -- Russia

Pro Figure

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Videot: Mari Päkkilä

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Kati Alander -- Finland
2 Veronica Gallego -- Spain
3 Adela Ondrejovicova -- Slovakia
4 Anniken Froyslie -- Norway
5 Elena Kirshchina -- Russia

Pro Bikini

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu | Sara Back | Jaana Malytcheva

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Ashley Kaltwasser -- USA
2 Justine Munro -- USA
3 Tawna Eubanks -- USA
4 Nina Ross -- United Kindom
5 Alla Semenova -- Ukraine

Men’s Open Bodybuilding

Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto
Videot: Ensimmäinen vertailu | Toinen vertailu | Jerry Ossi

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 William Bonac -- The Netherlands
2 Roelly Winklaar -- Curacao
3 Cedric McMillan -- USA
4 Ronny Rockel -- Germany
5 Robert Piotrkowicz -- Poland



Nordic Championships (PM) -tulokset

PM Classic Bodybuilding -180cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Tuukka Heikkinen -- Finland
2 Arttu Hakkarainen -- Finland
3 Cu Dao -- Finland
4 Matias Kari -- Finland
5 Luukas Lindeman -- Finland

PM Classic Bodybuilding +180cm

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Michael Rasmussen -- Danmark
2 Eeli Halonen -- Finland
3 Jeve Ojala -- Finland
4 Kalle Salmivirta -- Finland
5 Simen Waahler -- Norge
6 Jarkko Virta -- Finland
7 Denis Bystrov -- Finland
Classic Bodybuilding Overall: Michael Rasmussen, Denmark


PM Men's Physique -178cm

Kuvat: Bodylehti

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Sherko Eliassi -- Finland
2 Dennis Johansen -- Norge
3 Robert A -- Norge
4 Redir Nerway -- Sverige
5 Rashid Kwarasey -- Norge
6 Toni Lopes -- Finland
7 Joonas Palmgren -- Finland
8 Mustafa Ali Mohammad -- Danmark
9 Joonas Leppänen -- Finland
10 James Nikander -- Finland
11 Valtteri Lakanen -- Finland

PM Men's Physique +178cm

Kuvat: Bodylehti

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Martin Montazeri -- Sverige
2 Kaspar Tõnisson -- Estland
3 Johannes Leivo -- Finland
4 Vertti Harjuniemi -- Finland
5 Mikko Männistö -- Finland
6 Key Soikan Lengai Mollel -- Finland
7 Marko Makkonen -- Finland
8 Ivo Gonzalez Delgado -- Finland
9 Indrek Puhm -- Estland
10 Andreas Jääger -- Estland
Men's Physique Overall: Martin Montazeri, Sweden


PM Women's Physique

Kuvat: Bodylehti

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Suvi Heinonen -- Finland
2 Modesta Halby -- Danmark
3 Christine Risjord -- Norge
4 Semiran Dag -- Sverige
5 Esta Pilt -- Estland


PM Bodybuilding -80kg

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Mika Nyyssölä -- Finland
2 Sakawan Ahmed -- Sverige
3 Patrik Kasra -- Sverige
4 Fredrik Spång -- Sverige
5 Martin Sandberg Bonde -- Danmark
6 Raigo Kuusnõmm -- Estland
7 Toni Vahala -- Finland
8 Mekaeel Bhai -- Norge
9 Samuli Siitari -- Finland

PM Bodybuilding -90kg

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Ott Kivikas -- Estland
2 Harri Forsberg -- Finland
3 Sami Jaukkuri -- Finland

PM Bodybuilding +90kg

Kuvat: Bodylehti | Overall (Bodylehti)

SijaNimiNroTeamKaupunki
1 Dennis Klit Jensen -- Danmark
2 Arne Lundell -- Sverige
3 Arto Vainio -- Finland
4 Toni Kohonen -- Finland
5 Christer Hoftvedt -- Norge
6 Rami Aaltonen -- Finland
7 Tommi Heinonen -- Finland
8 Juha Ketola -- Finland
9 Mikko Ovaskainen -- Finland
Bodybuilding Overall: Mika Nyyssölä, Finland
Tapahtumat
Fitness Classic 2017
Aikaa jäljellä:
Filtterit (Ohje)
Filtterit ovat käytössä vain pääsivulla.