Tulokset: Nordic Fitness Expo 2014 karsinnat, Tampere

Tulokset: Nordic Fitness Expo 2014 karsinnat, Tampere

Tältä sivulta löydät Tampereella 20.09.14 lauantaina käytyjen NFE-karsintojen tulokset ja linkit Bodylehden ja Pakkotoiston kuvagallerioihin.

Fitness (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Oona Ylitolonen 55 Pro Elite Team Helsinki
2 Joan Keihäs 56 Team Beyond Belief Parainen
3 Janette Oksman 53 Team Bodycamp Vantaa
4 Marika Kemppainen 54 Team Fithouse Tampere

Body fitness -163cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Hanna Autti 57 Team Jiipee Saarenkylä
2 Iina Levanoja 65 Team Fitfarm Helsinki
3 Niina Vehviläinen 60 Team K&M Lahti
4 Seija-Sisko Rajamäki 58 Team Fullmetal Jyväskylä
5 Maiju Minea Aalto 73 Team Fitfarm Tampere
6 Terhi Immonen 72 Team Sportlife Loimaa

Body fitness – 168 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto )

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Hanna Saario 78 Team Body Temple Perniö
2 Katja Paju 80 Pro Elite Team Hyvinkää
3 Marutzella Vaalikivi 75 Team Fitfarm Tampere
4 Elina Nöjd 81 Team FitFarm Helsinki
5 Emma Tuomainen 86 Team Fitfarm Turku
6 Katriina Raula 79 WellGo Fitness Team Pori

Body fitness + 168 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Sanna Sarén 92 Team Fitfarm Tampere
2 Heidi Hiitiö 100 Team Fitfarm Klaukkala
3 Harriet Lönnqvist 93 Team Fitfarm Lappeenranta
4 Jaana Karjalainen 97 Team Fitfarm Kuopio
5 Jutta Rossi 94 Team Piukat Paikat Pori
6 Sanna Lähdeniemi 99 Team Fitfarm Tampere

Bikini fitness -160cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Natalia Ojanen 112 Team Solana Helsinki
2 Lisa-Marie Sahlström 106 Team 24 Gold Parainen
3 Outi Aikio 111 Team FitBody Kemi
4 Gynai Alekperova 109 Team Fitness United Helsinki
5 Nina Ritakallio 110 Team Fitnesstukku Helsinki
6 Niina Kallio 107 Team Jiipee Rovaniem

Bikini Fitness – 163 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Sonja-Sofia Rannanjärvi 115 Team Fitfarm Ylistaro
2 Linda Elo 113 Team Fitfarm Oulu
3 Laura Ryhänen 116 Team Fitfarm Lahti
4 Anu Serén 117 Team BodyRock Paimio
5 Natalia Belousova 114 Team Sportsnutrition Helsinki

Bikini Fitness – 166 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Henriikka Klemetti 121 Team Fitfarm Tampere
2 Pauliina Pakarinen 125 Team Sportlife Helsinki
3 Natasha Hamazenko 120 Team Fitnesstukku Helsinki
4 Karoliina Laitinen 124 Team Fysio Maker Varkaus
5 Satu Laine 122 Team Sporttimekka Helsinki
6 Marleen Pärnamaa 118 Team Fitstar Helsinki

Bikini Fitness – 170 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Caroliina Kinnarinen 131 DFS-Team Tampere
2 Laura Pojanluoma 132 Pro Elite Team Tampere
3 Laura Jyrinki 137 Team Sportlife Jyväskylä
4 Anni Länsilahti 136 Team Fitfarm Espoo
5 Serena Rauhala 138 Team Fitfarm Jyväskylä
6 Julia Harjula 130 Team Solana Helsinki

Bikini Fitness + 170 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Sanna Nuutinen 146 Team Fitfarm Helsinki
2 Mimosa Isomäki 145 Team Hypoxi Turku
3 Kiti Hellevaara 140 Team SportLife Kangasala
4 Enni Lehtonen 147 Team Fitfarm Vantaa
5 Henna Takala 139 Team Fitbody Oulu
6 Pauliina Teittinen 142 Team Sportlife Jyväskylä

Women’s Physique (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Tiina Kasvi 8 Team Fitnesstukku Helsinki
2 Niina Pellikka 4 Team LBC Lahti
3 Pauliina Kosola 2 Team Sportlife Eura
4 Hanna Soininen 7 Team FysioMaker Varkaus
5 Ndidi Nwajei 6 Team Solana Helsinki
6 Piia Turunen 5 Team FysioMaker Kuopio

Men’s Physique – 178 cm ((Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Carl Collanus 10 Team Sportsnutrition Helsinki
2 Vesa Järveläinen 12 Team Mayor’s Helsinki
3 Martti Saarela 11 Team Fysiomotion Ylivieska

Men’s Physique + 178 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Vertti Harjuniemi 14 Team Fitfarm Tampere
2 Samuli Kietäväinen 18 Team Jiipee Rovaniemi
3 Jaakko Ahonen 17 Team Sportlife Järvenpää
4 Visa Vertanen 16 Pro Trainer Team Helsinki
5 Jari-Pekka Nalkki 15 Team Fitfarm Kinkomaa

Classic Bodybuilding – 180 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Timo Ekman 20 Team Fitmoov Turku
2 Jukka Jäntti 21 Team FysioMaker Kuopio
3 Iiro Hakkarainen 19 Pro Trainer Team Tampere
4 Timo Borovkoff 23 Team FysioMotion Äänekoski
5 Ossi Hyvönen 24 Team Sporttimekka Sastamala
6 Kalle Jansson 22 Team Solana Helsinki

Classic Bodybuilding + 180 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Jyrki Pihlajamäki 26 Team SportLife Tampere
2 Tomi Pihlava 27 Team Fitfarm Huittinen

Kehonrakennus – 80 kg (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Janne Rauhala 28 Sportlife Nutrition Turku

Kehonrakennus – 90 kg (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Jari Leskinen 34 Team Mayor’s Helsinki
2 Sami Maaniemi 33 Team Solana Helsinki
3 Janne Utrila 31 Team Fitfarm Helsinki
4 Robert Nitz 35 Team Mayor’s Espoo
5 Juuso Jokinen 36 Team Wellneteus Vaasa
6 Vito Gomez Camacho 30 Team Wellneteus Vaasa
7 Tero Öhman 32 Team Mayor’s Espoo

Kehonrakennus + 90 kg (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Peter Wilenius 41 Team Mayor’s Helsinki
2 Lasse Pajunoja 42 Team Sporttimekka Nakkila
3 Pauli Pöyhiä 38 Team Sportlife Nummela
4 Rami Nieminen 44 Team Spes Turku
5 Kaj Hämäläinen 43 BBC ry Helsinki
6 Mikko Tuovila 40 Team Sportlife Riihimäki
7 Priit Pihus 39 Team Bull Factory Lappeenranta
8 Dario Sandholm 45 Team Mayor´s Espoo
Tapahtumat
Fitness Classic 2017
Aikaa jäljellä:
Filtterit (Ohje)
Filtterit ovat käytössä vain pääsivulla.