Tulokset: Nordic Fitness Expo 2014 karsinnat, Jyväskylä

Tulokset: Nordic Fitness Expo 2014 karsinnat, Jyväskylä

Tältä sivulta löydät Jyväskylässä käytyjen NFE karsintojen tulokset ja linkit Bodylehden ja pakkotoiston kuvagallerioihin lajeittain.


Body fitness – 163 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Iisa Launiemi 83 Team SportLife Pori
2 Sara Karhunen 71 Team Mayor’s Helsinki
3 Mirka Vikman 75 Team Fitfarm Tampere (J)
4 Jessica Silfvernagel 84 Team Wellneteus Vaasa (J)
5 Hanna-Riikka Lehtivuori 80 Team FitBody Jyväskylä
6 Laura Pakarinen 78 Badassfitness Team Tampere (J)
7 Terhi Immonen 70 Team Sportlife Loimaa
8 Anni Viholainen 86 Team Sportlife Mikkeli
9 Seija-Sisko Rajamäki 89 Team Fullmetal Jyväskylä
10 Mari Järvelä 74 Team Fitfarm Larsmo
11 Hanna Soininen 85 Team FysioMaker Varkaus
12 Anna-Kaisa Toveri 87 Pro Elite Team Tampere (M)
13 Sanna Nupponen 76 Team Gym 99 Varkaus
14 Heli Ahvenainan 90 Team Fitfarm Kotka
15 Katriina Raula 91 WellGo Fitness Team Pori

Body fitness – 168 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Mari Leppänen 108 Team Fitfarm Kangasala
2 Sanna Kankaanranta 100 Team Fitfarm Oulu
3 Henna Kosunen 107 Team Sportsnutrition Vantaa
4 Mariliisa Heininen 98 Team Fit Lahti
5 Ida-Maria Mäkelä 96 Team Karboni Jyväskylä
6 Noora Tanskanen 94 Team Fitfarm Lohja
7 Emma Tuomainen 109 Team Fitfarm Turku
8 Elina Nöjd 97 Team FitFarm Helsinki
9 Piia Kautto 92 Team Fullmetal Jyväskylä
10 Liisa Lehtinen 103 Team Sportlife Sastamala
11 Heidi Kuonanoja 101 Team FysioMotion Pyhäsalmi
12 Marika Rontti 95 Team Piukat Paikat Pori
13 Maria Neuvonen 102 Team Optimal Performance Lempäälä
14 Lida Enqvist 111 Team Power Fit Vantaa (J)
15 Liisa Kumpulainen 110 Team Mayor’s Helsinki

Body fitness + 168 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Elin Hassel 121 Team Fitfarm Tampere (J)
2 Noora Huhtala 113 Team Sportlife Kouvola
3 Bettina Gräsbeck 117 Team Fitfarm Helsinki
4 Harriet Lönnqvist 125 Team Fitfarm Tampere
5 Henna-Mari Alavuokila 118 Team MHTraining Oulu
6 Sanna Kiiski 126 Team Fitfarm Rauma
7 Heidi Hiitiö 116 Team Fitfarm Klaukkala
8 Sanna Sarén 128 Team Fitfarm Tampere
9 Anna Välimäki 120 Team Fitfarm Tampere
10 Laura Simola 127 Team Fitfarm Helsinki (M)
11 Jutta Rossi 115 Team Piukat Paikat Pori
12 Merituuli Väätäinen 123 Team Fitfarm Espoo
13 Sanna Raunio 122 Badass Fitness Team Espoo
14 Jaana Karjalainen 119 Team Fitfarm Kuopio
15 Pia Räikkä 124 Team Fitfarm Raisio (M)

Bikini Fitness – 160 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Annina Weckman 136 Team Sportlife Helsinki
2 Jaana Malytcheva 130 Pro Elite Team Jyväskylä
3 Meri Rasilainen 139 Team Fitfarm Tampere (J)
4 Krista Kinnunen 135 Team Energy Kuopio
5 Sanna Rajala 140 Team24Gold Paimio (M)
6 Sari Viljanen 133 Team TokkaSport Vantaa
7 Outi Aikio 134 Team FitBody Kemi
8 Lilia Mielonen 144 Team24gold Helsinki
9 Emmi Savinen 137 Team Fitfarm Virrat
10 Elisa Hynynen 132 Team Fitfarm Jyväskylä
11 Veera Selkäinaho 143 Pro Elite Team Jyväskylä (J)
12 Minna Jaatinen 131 Team Nutrica Turku
13 Satu Kärki 138 Team Nutrica Raisio
14 Renja Honkanen 141 Team Fitfarm Vantaa (J)
15 Titta Ratinen 142 Team Fitfarm Joensuu (J)

Bikini Fitness – 163 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Linda Danakas 159 Team Fitstars Helsinki (J)
2 Sanita Jussila 151 Team SportLife Jyväskylä
3 Sara Clärk 158 Team 24 Gold Vaasa
4 Marianna Salminen 152 Team Fitfarm Helsinki (J)
5 Liis Org 147 Team Sportlife Helsinki
6 Monika Engman 153 Pro Elite Team Tampere
7 Heidi Kiiveri 145 Team SportLife Mikkeli (J)
8 Sonja-Sofia Rannanjärvi 150 Team Fitfarm Ylistaro
9 Johanna Rintala 148 Team Wellneteus Vaasa
10 Laura Ryhänen 149 Team Fitfarm Lahti (J)
11 Henna Peltonen 161 Team Sportlife Tampere
12 Annika Lipsonen 154 Team Tähtikunto Vantaa
13 Karoliina Kangaskolkka 160 Team Fitfarm Helsinki
14 Mira Hautajoki 156 Team Balance Helsinki (J)
15 Ninni Puranen 155 Team Fitfarm Lahti (J)

Bikini Fitness – 166 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Niina Laukkanen 167 Team Sportlife Savonlinna
2 Eve Heikkinen 170 Team Fullmetal Jyväskylä (J)
3 Katja Hyvärinen 163 Team Bodycamp Siilinjärvi
4 Kati Yläranta 165 Team Fitfarm Helsinki
5 Sanni Virtanen 171 Team Fitfarm Valkeakoski
6 Sanni Salomaa 168 Team Hypoxi Pori
7 Johanna Lindevall 166 Team Wellneteus Vaasa (J)
8 Anu Serén 169 Team BodyRock Paimio
9 Pirita Vuorisalo 164 Team Fitmax Vihti (M)

Bikini Fitness – 170 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Camilla Back 182 Team Trifinity Vaasa
2 Johanna Guessous 181 Team SportLife Helsinki
3 Emma Puro 180 Team Fitfarm Vantaa
4 Sonja Launonen 187 Team Fitfarm Köyliö (J)
5 Enni Laine 183 Team Fitfarm Helsinki
6 Anna-Maija Sarjula 174 Team Fitstars Lohja (M)
7 Julia Harjula 177 Team Solana Helsinki
8 Anni Länsilahti 186 Team Fitfarm Espoo
9 Serena Rauhala 188 Team Fitfarm Jyväskylä
10 Maija Haapanen 190 Team Sporttimekka Turku (J)
11 Ayca Belet 189 Team Fitfarm Helsinki (J)
12 Karoliina Laitinen 172 Team Fysio Maker Varkaus
13 Rita Lintula-Mäkinen 178 Team Sportlife Nummela
14 Tiia Pöyhönen 179 Team Fullmetal Jyväskylä
15 Eva Ukkola 175 Team Fitfarm Oulu

Bikini Fitness + 170 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Jade-Yolanda Huhtamäki 192 Team 24 Gold Turku (J)
2 Eerika Heininen 196 Team Mayors Lohja (J)
3 Nina Fallström 205 Team Fitfarm Vantaa
4 Jenni Levävaara 203 Team Mayor’s Espoo (M)
5 Milla Kelahaara 208 Pro Elite Team Tampere (J)
6 Essi Vasankari 195 BadassFitness Team Jyväskylä
7 Henna Takala 202 Team Fitbody Oulu
8 Mari Manelius 194 Team Bombshell Tampere
9 Laura Jyrinki 210 Team Sportlife Jyväskylä (J)
10 Kiti Hellevaara 204 Team SportLife Kangasala
11 Eveliina Rauhansalo 206 Team Badass Fitness Jyväskylä
12 Mimosa Isomäki 198 Team Hypoxi Turku
13 Enni Lehtonen 207 Team Fitfarm Vantaa
14 Jonna Peurala 209 Team Bodycamp Äänekoski
15 Ekaterina Kirenkina 201 Team Fitfarm Helsinki

Classic Bodybuilding – 180 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Samu Sinisalo 3 Team Sportlife Forssa
2 Tuomo Jokinen 17 Team Solana Helsinki
3 Tommi Hokkanen 5 Team PT Fit Pilkanmaa
4 Tommi Tulonen 18 Team Steel Club Urjala (J)
5 Allyson Leinimaa 7 Team Sportlife Espoo (J)
6 David Ouamba 8 Team Mayor’s Vantaa (J)
7 Iiro Hakkarainen 14 Pro Trainer Team Tampere
8 Pekka Tervo 6 Team Balance Sotkamo
9 Mika Utriainen 9 Team Sportlife Ylivieska
10 Sami Tuovinen 16 Team Gym99 Kuopio (J)
11 Mika Kinnunen 12 Team Classic Gym Kemi
12 Jukka Jäntti 11 Team FysioMaker Kuopio
13 Henri Anttila 13 Team Sportlife Forssa (J)
14 Timo Borovkoff Team FysioMotion Äänekoski
15 Asko Alanko 15 Team Manninen Kalajoki

Classic Bodybuilding + 180 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Jani Pernell 19 Team Hierojapalvelut.fi Parainen
2 Jeve Ojala 27 Team Tzemppi Eura (J)
3 Eemeli Grönmark 24 WellGo Fitness Team Pori
4 Antti Koivusalo 26 WellGo Fitness Team Pori
5 Robert Back 28 Team Trifinity Vaasa
6 Jani Kauhanen 21 Team Gym 99 Kuopio
7 Jyrki Pihlajamäki 20 Team SportLife Tampere
8 Tomi Pihlava 23 Team Fitfarm Huittinen
9 Mikko Vesterinen 25 Team Fitmax Helsinki
10 Ville Kusnetsov 22 Team Sportlife Tampere

Men’s Physique – 178 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Jonne Salmi 51 Team Jiipee Rovaniemi (J)
2 Niko Toivanen 52 Team Fitmasters Tampere (J)
3 James Nikander 58 Team Solana Helsinki
4 Juuso Koskinen 53 Team Fit Diamonds Tampere
5 Tero Mäkinen 57 Tampere Team Fitmasters (J)
6 Martin Toivainen 55 Team Karboni Jämsä (J)
7 Martti Saarela 56 Team Fysiomotion Ylivieska

Men’s Physique + 178 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Harri Onikki 68 Team Sportlife Nastola
2 Tomas Smith 62 Pro Elite Team Nummela (J)
3 Jaakko Arkko 61 Team Jiipee Oulu (J)
4 Jonne Myllyniemi 59 Team Power Fit Helsinki
5 Tuomas Ylinikkilä 60 Team Sportlife Tampere
6 Kimmo Kemppi 65 Team Sportlife Helsinki
7 Jaakko Ahonen 67 Team Sportlife Järvenpää
8 Miikka Selkämaa 66 Team SportLife Tampere (J)
9 Markus Metsänen 69 Team Karboni Jyväskylä
10 Jari-Pekka Nalkki 64 Team Fitfarm Muurame

Kehonrakennus – 80 kg (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Kari Tarvainen 31 Team Sportlife Vantaa
2 Juho Lukula 33 Team Fitfarm Ruovesi
3 Niko Tiainen 30 Team Kontio Kuusankoski
4 Pekka Timonen 34 Team FysioMaker Kuopio
5 Harri Niemikari 32 Team SportLife Vantaa
6 Junnu Eskelinen 29 Team Classic Gym Oulu
7 Markku Eskelinen 35 Team Pro-Am Eno

Kehonrakennus – 90 kg (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Markus Heinänen 39 Team MH-training Oulu
2 Mikko Leppänen 42 Team Fitfarm Helsinki
3 Olli Leimuvirta 41 Team Kontio Helsinki
4 Henri Holappa 43 Team Classic Gym Oulu
5 Thomas Holm 40 Team Fitfarm Larsmo
6 Tomi Toivanen 36 Team Mayor’s Vantaa
7 Henri Jussila 38 Team Kehostus Jyväskylä
8 Kössi Tuominen 37 Team Fitfarm Jyväskylä

Kehonrakennus + 90 kg (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Kille Kujala 45 Team Fitfarm Tampere
2 Jani Sarviluoma 46 Mansen Body Club Tampere
3 Marko Heikkinen 47 Team Solana Kerava
4 Mikko Marttinen 44 Team Fitmax Kouvola
5 Viljami Tallgren 48 Team Classic Gym Oulu
Tapahtumat
Fitness Classic 2017
Aikaa jäljellä:
Filtterit (Ohje)
Filtterit ovat käytössä vain pääsivulla.