Tulokset: Nordic Fitness Expo 2014, Lahden Messukeskus (11.10.14 - 12.10.14)

Tulokset: Nordic Fitness Expo 2014, Lahti

Men’s Physique Overall
Johannes Leivo, Pro Elite Team, Tampere

Classic Bodybuilding Overall
Jani Pernell, Team Hierojapalvelut.fi, Parainen

Bodybuilding Overall
Markus Heinänen, Team Sportlife, Helsinki

Bodybuilding Jari Mentula's Most Muscular
Markus Heinänen, Team Sportlife, Helsinki

Nicole Wilkins - Body Fitness Overall
Adela Ondrejovicova, Slovakia

Nicole Wilkins - Bikini Fitness Overall
Egle Eller-Nabi, Estonia

Body Fitness Overall
Hanna Saario, Team Body Temple, Perniö

Bikini Fitness Overall
Jaana Malytcheva, Pro Elite Team, Jyväskylä


Men’s Physique – 178 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Johannes Leivo 14 Pro Elite Team Tampere
2 James Nikander 8 Team Solana Helsinki
3 Niko Toivanen 15 Team Fitmasters Tampere
4 Carl Collanus 10 Team Sportsnutrition Helsinki
5 Juuso Koskinen 9 Team Fit Diamonds Tampere
6 Iiro Virtanen 11 Team Mayor’s Espo

Men’s Physique + 178 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Jaani Inkinen 24 Pro Elite Team Turku
2 Vertti Harjuniemi 22 Team Fitfarm Tampere
3 Harri Onikki 23 Team Sportlife Nastola
4 Samuli Kietäväinen 20 Team Jiipee Rovaniemi
5 Tuomas Ylinikkilä 19 Team Sportlife Tampere
6 Jonne Myllyniemi 25 Team Power Fit Helsinki

Classic bodybuilding -180cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Timo Ekman 34 Team Spes Turku
2 Jani Sinisalo 32 Team FysioMotion Kokkola
3 Samu Sinisalo 42 Team Sportlife Forssa
4 Tuomo Jokinen 30 Team Solana Helsinki
5 David Ouamba 28 Team Mayor’s Vantaa
6 Antti Rossi 38 Team Gym99 Kuopio

Classic bodybuilding + 180 cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Jani Pernell 50 Team Hierojapalvelutfi Parainen
2 Eemeli Grönmark 47 WellGo Fitness Team Pori
3 Robert Back 48 Team Trifinity Vaasa
4 Jeve Ojala 46 Team Tzemppi Eura
5 Antti Koivusalo 45 WellGo Fitness Team Pori
6 Jani Kauhanen 44 Team Gym 99 Kuopio

Bodybuilding – 80 kg (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Mikko Leppänen 52 Team Fitfarm Helsinki
2 Sami Maaniemi 60 Team Solana Helsinki
3 Lucas Mattsson 59 Team GPG Jomala
4 Kari Tarvainen 61 Team Sportlife Vantaa
5 Robert Nitz 55 Team Mayor’s Espoo
6 Junnu Eskelinen 51 Team Classic Gym Oulu

Bodybuilding – 90 kg (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Markus Heinänen 69 Team Sportlife Helsinki
2 Jari Leskinen 76 Team Mayor’s Helsinki
3 Jarkko Valtonen 75 Koiviston Isku Pori
4 Henri Holappa 67 Ficure Fit Club Oulu
5 Pauli Pöyhiä 73 Team Sportlife Nummela
6 Mikko Tuovila 63 Team Sportlife Riihimäki

Bodybuilding + 90 kg (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Peter Wilenius 83 Team Mayor’s Helsinki
2 Kille Kujala 82 Team Fitfarm Tampere
3 Lasse Pajunoja 80 Team Sporttimekka Nakkila
4 Jani Sarviluoma 85 Mansen Body Club Tampere
5 Marko Heikkinen 81 Team Solana Kerava
6 Rami Nieminen 87 Team Spes Turku

Nordic Pro Men’s open bodybuilding (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi     Maa
1 Roelly Winklaar     Curacao
2 Steve Kuclo     USA
3 Johnnie Jackson     USA
4 Ronny Rockel     Germany
5 Robert Piotrkowicz     Poland

Women’s Physique (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Niina Pellikka 3 Team LBC Lahti
2 Tiina Kasvi 6 Team Fitnesstukku Helsinki
3 Ndidi Nwajei 7 Team Solana Helsinki
4 Hanna-Mari Kärkkäinen 2 Team Manninen Jyskä
5 Hanna Soininen 5 Team FysioMaker Varkaus
6 Piia Turunen 4 Team FysioMaker Kuopio

Nicole Wilkins - Body Fitness -163cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Maa
1 Julie Oftedal     Norway
2 Renata Marcinkute     Lithuania
3 Angela Derzapf     Germany
4 Iina Levanoja 12 Team Fitfarm Finland
5 Emelie Lundberg     Sweden
6 Hanna Autti 19 Team Jiipee Finland

Nicole Wilkins - Body Fitness -168cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Maa
1 Adela Ondrejovicova     Slovakia
2 Nadia Isabella Pettersen     Norway
3 Hanna Saario 29 Team Body Temple Finland
4 Katja Paju 36 Pro Elite Team Finland
5 Kristine Skjelberg     Norway
6 Sanna Kankaanranta 24 Team Fitfarm Finland

Nicole Wilkins - Body Fitness +168cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Maa
1 Ellen Elisabeth Berg     Norway
2 Alexandra Hippwell     Germany
3 Daiva Varneliene     Lithuania
4 Elin Hassel 43 Team Fitfarm Finland
5 Lesley Barents     Netherlands
6 Bianka Horvath     Hungary

Nicole Wilkins - Bikini fitness -163cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Maa
1 Lone Norås     Norway
2 Jaana Malytcheva 66 Pro Elite Team Finland
3 Priscilla Haime     Netherlands
4 Linda Michelle Larsen     Norway
5 Laura Klimaviciene     Lithuania
6 Kristina Aleksejeva     Estonia

Nicole Wilkins - Bikini fitness -168cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Maa
1 Egle Eller-Nabi     Estonia
2 Rasa Selemonaviciute     Lithuania
3 Frida Sjöström     Sweden
4 Henriikka Klemetti     Finland
5 Mia Lahti 106 Team Sportlife Finland
6 Pauliina Pakarinen 87 Team Sportlife Finland

Nicole Wilkins - Bikini Fitness +168cm (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi Nro. Team Maa
1 Kathrin Hollmann     Germany
2 Caroliina Kinnarinen 105 DFS-Team Finland
3 Camilla Back 103 Team Trifinity Finland
4 Lotta Jänne 112 Team Fitfarm Finland
5 Jade-Yolanda Huhtamäki 120 Team 24 Gold Finland
6 Eerika Heininen 128 Team Mayors Finland

Nordic Pro bikini (Kuvat: Bodylehti | Pakkotoisto)

Sija Nimi     Maa
1 Tawna Eubanks     USA
2 Christina Fjaere     Norway
3 Sara Back     Finland
4 Noemi Olah     Hungary
5 Anna Virmajoki     Finland

Body Fitness – 163 cm (Kuvat: Bodylehti)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Iina Levanoja 12 Team Fitfarm Helsinki
2 Tiia Keisala 13 Pro Elite Team Tampere
3 Hanna Autti 19 Team Jiipee Saarenkylä
4 Jessica Silfvernagel 14 Team Classic Gym Vaasa
5 Hanna-Riikka Lehtivuori 10 Team FitBody Jyväskylä
6 Sanna Nupponen 17 Team Gym 99 Varkaus

Body Fitness – 168 cm (Kuvat: Bodylehti)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Hanna Saario 29 Team Body Temple Perniö
2 Katja Paju 36 Pro Elite Team Hyvinkää
3 Sanna Säkkinen 22 Team Mayor’s Helsinki
4 Mari Leppänen 30 Team Fitfarm Kangasala
5 Marutzella Vaalikivi 32 Team Fitfarm Tampere
6 Henna Kosunen 34 Team Sportsnutrition Vantaa

Body Fitness + 168 cm (Kuvat: Bodylehti)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Bettina Gräsbeck 42 Team Fitfarm Helsinki
2 Elin Hassel 43 Team Fitfarm Tampere
3 Noora Huhtala 45 Team Sportlife Kouvola
4 Harriet Lönnqvist 46 Team Fitfarm Tampere
5 Kirsi-Maria Jäppinen 44 Team Fitfarm Jyväskylä
6 Heidi Hiitiö 47 Team Fitfarm Klaukkala

Fitness (Kuvat: Bodylehti)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Piia Pajunen 2 Pro Elite Team Tampere
2 Essi Sarja 1 Pro Elite Team Jyväskylä
3 Oona Ylitolonen 5 Pro Elite Team Helsinki
4 Joan Keihäs 6 Team Beyond Belief Parainen
5 Janette Oksman 3 Team Bodycamp Vantaa
6 Marika Kemppainen 4 Team Fithouse Tampere

Bikini Fitness – 160 cm (Kuvat: Bodylehti)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Jaana Malytcheva 66 Pro Elite Team Jyväskylä
2 Natalia Ojanen 68 Team Solana Helsinki
3 Riikka Turkumäki 57 Team East Body Helsinki
4 Johanna Hermans 58 Team 24 Gold Espoo
5 Lisa-Marie Sahlström 56 Team 24 Gold Parainen
6 Gynai Alekperova 63 Team Fitness United Helsinki

Bikini Fitness – 163 cm (Kuvat: Bodylehti)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Linda Paldanius 79 Team Manninen Helsinki
2 Linda Danakas 80 Team Fitstars Helsinki
3 Marianna Salminen 81 Team Fitfarm Helsinki
4 Sara Clärk 72 Team 24 Gold Vaasa
5 Linda Elo 73 Team Fitfarm Oulu
6 Sanita Jussila 74 Team SportLife Jyväskylä

Bikini Fitness – 166 cm (Kuvat: Bodylehti)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Henriikka Klemetti 91 Team Fitfarm Tampere
2 Niina Laukkanen 82 Team Sportlife Savonlinna
3 Pauliina Pakarinen 87 Team Sportlife Helsinki
4 Emmi Mäenpää 90 Team Sportlife Tampere
5 Eve Heikkinen 83 Team Fullmetal Jyväskylä
6 Satu Laine 93 Team Sporttimekka Helsinki

Bikini Fitness – 170 cm (Kuvat: Bodylehti )

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Camilla Back 103 Team Trifinity Vaasa
2 Caroliina Kinnarinen 105 DFS-Team Tampere
3 Laura Pojanluoma 99 Pro Elite Team Tampere
4 Mia Lahti 106 Team Sportlife Tampere
5 Maija Haapanen 108 Team Sporttimekka Turku
6 Laura Jyrinki 107 Team Sportlife Jyväskylä

Bikini Fitness + 170 cm (Kuvat: Bodylehti)

Sija Nimi Nro. Team Kaupunki
1 Milla Kelahaara 127 Pro Elite Team Tampere
2 Jenni Levävaara 121 Team Mayor’s Espoo
3 Tua Wikholm 111 Team Solana Fitness Espoo
4 Jade-Yolanda Huhtamäki 120 Team 24 Gold Turku
5 Lotta Jänne 112 Team Fitfarm Lempäälä
6 Nina Fallström 110 Team Fitfarm Vantaa
Tapahtumat
Fitness Classic 2017
Aikaa jäljellä:
Filtterit (Ohje)
Filtterit ovat käytössä vain pääsivulla.