Tulokset: Fitness Classics 2014, Helsingin Kulttuuritalo (12.04.14 - 13.04.14)

Tulokset: Fitness Classics 2014, Helsinki

Men’s Physique (Kuvat)

1 Jaani Inkinen Pro Elite Team Turku
2 Vertti Harjuniemi Team Fitfarm Tampere
3 Teemu Naukkarinen Team Sportsnutrition.fi Lahti
4 Tomas Smith Pro Elite Team Ojakkala
5 Mihkel Altmets Team 24 Gold Helsinki
6 Mikko Hakkarainen Team ESClub Helsinki
7 Hannu Ruoho Team Body Temple Turku

Classic Bodybuilding SM juniorit (Kuvat)

1 Jeve Ojala Team Tzemppi Kauttua
2 Joni Hietala Team FysioMotion Kokkola
3 Sami Ristimäki Team Manninen Turku
4 Olli Kemppainen Team Jiipee Kemi
5 Roni Kanerva Team Sporttimekka Espoo
6 Marko Aro Team Sportsnutrition.fi Seinäjoki
7 Juho Murtonen Team Mayor’s Klaukkala
8 Marko Nivakoski Team Bodytonic Porvoo
9 Tino Lindgren Team Tähtikunto Salo
10 Niko Salminen Team Manninen Peipohja
11 Matti Hakala Team Fit Masters Tampere
12 Miika Määttälä Team Manninen Oulu
13 Kimmo Leppänen Team Gym 99 Turku
14 Mika Hyttinen Team Energy Joensuu
15 Marko Pitkänen Team Karboni Jyväskylä
- Azad Karis Team Solana Helsinki
- Paulus Haverinen Team Gym 99 Kuhmo
- Albert Rexhepi Team Jälkipoltto Helsinki

Classic Bodybuilding (Kuvat)

1 Henri Vaarala Team Bodycamp Muurikkala
2 Toni Hinkkala Team Sportsnutrition.fi Heinola
3 Antti Rossi Team Gym 99 Kuopio
4 Matias Mantela Team Fitfarm Kortesjärvi
5 Jesse Lindroos Team Bodytonic Porvoo
6 Tero Kaikkonen Team Sportlife Vuorentausta
7 Martti Loponen Team Hierojapalvelut.fi Turku
8 Joni Komminaho Team Classic Gym Oulu
9 Hannu Peltola Team Fit Masters Tampere

Bodybuilding (SUPER) (Kuvat)

1 Tommi Heinonen Team Sportsnutrition.fi Riihimäki
2 Toni Kataja Team Sportlife Riihikoski
3 Jarkko Hinkkanen Steel Club ry. Jyskä
4 Ilkka Juvela Team Fitfarm Tampere
5 Marko Penttinen Team Mayor´s Helsinki
6 Jari Laine Team Classic Gym Pirkkala
7 Jari Stingl Team Sportsnutrition.fi Espoo
8 Jarkko Valtonen Team Manninen Pori
9 Jari Aho Team Bull Factory Lappeenranta
10 Timo Kivelä Tervakoski
11 Teemu Koskinen Team Kontio Kouvola
12 Harri Nuora Team Solana Espoo
13 Mikael Kulju Team Wellneteus Vaasa
14 Hannu Harjula Team Solana Helsinki

Bikini Fitness SM juniorit (Kuvat)

1 Milla Kelahaara Team Fitstars Tampere
2 Janni Hussi Team Fit Kouvola
3 Laura Jyrinki Team Sportlife Jyväskylä
4 Pauliina Pakarinen Team Sportlife Helsinki
5 Janette Karvonen Team Fitfarm Tampere
6 Salla-Maria Priuska DreamFit Squad Lapua
7 Meri Rasilainen Team Fitfarm Loimaa
8 Eve Heikkinen Team Fullmetal Jyväskylä
9 Pauliina Karttunen DreamFit Squad Tampere
10 Nea Emilia Härmä Team Gym 99 Helsinki

Bikini Fitness – 163 cm (Kuvat)

1 Johanna Hermans Team 24 Gold Espoo
2 Tanja Sundell Team Beyond Belief Turku
3 Jaana Malytcheva Pro Elite Team Jyväskylä
4 Linda Paldanius Team XX5 Helsinki
5 Lisa-Marie Sahlström Team 24 Gold Vanhalinna
6 Julia Jämsä Team Jälkipoltto Helsinki
7 Krista Kinnunen Team Energy Joensuu
8 Johanna Rintala Team Wellneteus Vaasa
9 Mari Kuusisto Team Kontio Voikkaa
10 Sanita Jussila Team Sportlife Jyväskylä
11 Tuija Silvennoinen Team Sporttimekka Helsinki
12 Pilvi Venho Team Sportlife Ylöjärvi
13 Emily Green Team Fitfarm Masku
14 Natalia Belousova Team Sportnutrition.fi Helsinki
15 Marita Kujansivu Team Beyond Belief Ylöjärvi
- Minna Martikainen Team Eastbody Joensuu
- Maiju Hill-Isosalmi Team Sportlife Pori
- Marianna Lönnqvist Team Solana Helsinki

Bikini Fitness – 168 cm (Kuvat)

1 Emmi Mäenpää Team Sportlife Tampere
2 Camilla Back Team Trifinity Vaasa
3 Krista Seuna Team Sportlife Vantaa
4 Henriikka Klemetti Team Fitfarm Tampere
5 Sara Sievinen Team Wrange Helsinki
6 Reetta Oinonen Team Sportlife Helsinki
7 Riikka Kesseli Team Sportlife Kotka
8 Natasha Hamazenko Team Fitnesstukku Helsinki
9 Saara Lipponen Team Kontio Kouvola
10 Johanna Maria Nikkanen Team Fitfarm Lohja
11 Leena Hiltunen Team Jiipee Rovaniemi
12 Nellijoanna Eskola Team Fitfarm Tampere

Bikini Fitness + 168 cm (Kuvat)

1 Tua Wikholm Team Solana Espoo
2 Suvi Iso-Kuusela Pro Elite Team Helsinki
3 Tessi Reispakka Team Jälkipoltto Helsinki
4 Jaana Manner Team Bombshell Seinäjoki
5 Tiia Huikkonen Team Manninen Tampere
6 Sanna Laitinen Team Fitfarm Tampere
7 Angelina Zarutskaja Team Fit House Tampere
8 Lena Zutsko Team Manninen Tampere
9 Nina Salokorpi Team Fitmax Espoo
10 Kristi Smart Team Fitness United Saarenkylä
11 Sari Peltonen Team Fitfarm Tampere
12 Enni Lehtonen Team Fitfarm Vantaa
13 Riitta Blomqvist Team Kontio Helsinki

Women’s Physique (Kuvat)

1 Hanna-Mari Kärkkäinen Team Manninen Jyskä
2 Tytti Kajasniemi Team Fitfarm Helsinki
3 Hanna Rantala Team Sporttimekka Hämeenlinna
4 Maijastiina Tammisto Team Fitfarm Tampere
5 Johanna Korkki Team Fit Masters Tampere
6 Donna-Maria Kela Team Solana Helsinki

Naisten kehonrakennuksen SM (Kuvat)

1 Riitta Mustonen Team Leader Jyväskylä
2 Kirsi Mäkelä Team Sportlife Tampere

Fitness (Kuvat)

1 Essi Sarja Pro Elite Team Jyväskylä
2 Oona Ylitolonen Pro Elite Team Helsinki
3 Annika Laine Team Fitnesstukku Helsinki

Body fitness SM juniorit – 163 cm (Kuvat)

1 Emilia Miinalainen Team Fitbody Muonio
2 Emma Lehto Team Skip Helsinki
3 Laura Pakarinen BadassFitness Team Tampere
4 Inkeri Saari Team Fitfarm Rovaniemi
5 Iina Yläpihlajajärvi Team Fitfarm Helsinki
6 Hanna Jousimies Team Manninen Espoo
7 Marika Ollonen Team FitBody Rovaniemi
8 Veera Hiltunen Team Energy Lehmo

Body fitness SM juniorit + 163 cm (Kuvat)

1 Pauliina Räisänen Team FitBody Oulu
2 Iina-Sofia Toivola Team Spes Turku
3 Kia Rantalainen Team K&M Lahti
4 Laura Pukkila Team Solana Helsinki
5 Ilona Siekkinen Team Sportsnutrition.fi Kuusamo
6 Janette Vuorinen Team Solana Järvenpää
7 Sofia Nenonen Team Dreamfit Squad Tampere
8 Maritsa Peurasaari Team Classic Gym Haaparanta
9 Essi Salomaa Team Fullmetal Jyväskylä
10 Tiina Marjomaa Team Elite Classic Gym Hämeenlinna
11 Mariella Keränen Team Balance Kajaani
12 Susanna Lehikoinen Team Sporttimekka Tampere

Body Fitness – 163 cm (Kuvat)

1 Tiina Vaskelainen Pro Elite Team Heinola
2 Iina Levanoja Team Fitfarm Helsinki
3 Annu Hyökyvaara Team Sporttimekka Hämeenlinna
4 Nina Jaukkuri Team JiiPee Rovaniemi
5 Sanna Ketonen Team Manninen Rovaniemi
6 Sini Murto Team Solana Helsinki
7 Anu Meriluoto Team Sporttimekka Hämeenlinna
8 Milla Niva Team Fitfarm Helsinki
9 Mari Rehelmä Team Bodycamp Rauma
10 Anna Joentakainen Team Fitfarm Turku
11 Tanja Einiö Team SOMA Finland Helsinki
12 Carita Mikkonen Team Sportlife Vantaa
13 Sari Pöntinen Team Fullmetal Jyväskylä
14 Jessika Mäkelä Team Wellneteus Vaasa
15 Outi Vehmaskangas Team Piukat Paikat Pori
16 Karoliina Korhonen Team Fitfarm Järvenpää

Body Fitness– 168 cm (Kuvat)

1 Laura Kivari Team JiiPee Haukipudas
2 Katja Paju Pro Elite Team Hyvinkää
3 Jutta Vento Team Victory Vaasa
4 Piia Kohonen Team Kontio Kuusankoski
5 Virve Lintala Team Fitfarm Seinäjoki
6 Kati Kuuluvainen Team Sportlife Tampere
7 Jenny Albrecht Team Fitfarm Kangasniemi
8 Annina Kiukkonen Team Mayor’s Helsinki
9 Mirja Heinonen Team SOMA Finland Helsinki
10 Anne-Mari Ström Team Tähtikunto Helsinki

Body Fitness + 168 cm (Kuvat)

1 Minna Holappa Team Fit Lahti
2 Petra Rautakallio Team Koiviston Isku Pori
3 Kaisa-Elina Nieminen Team Fitfarm Tampere
4 Sara Liimatta Team Sportlife Helsinki
5 Kirsi-Maria Jäppinen Team Fitfarm Jyväskylä
6 Päivi Kaarto Team Solana Vantaa
7 Tia Ruhanen Team Sportlife Mikkeli
8 Anne Varonen Team Sportlife Jyväskylä
9 Maria Backlund Team Fitfarm Tampere
10 Jutta Rossi Team Piukat Paikat Pori
11 Sini Saarinen Team Body Temple Paimio
Tapahtumat
Fitness Classic 2017
Aikaa jäljellä:
Filtterit (Ohje)
Filtterit ovat käytössä vain pääsivulla.