Tulokset: Nordic Fitness Expo 2013, Lahden Messukeskus (31.08.13 - 01.09.13)

Tulokset: Nordic Fitness Expo 2013, Lahti

Classic Bodybuilding juniorit 16-18-vuotiaat (Kuvat)

1 Timo Annala Team Classic Gym Tampere
2 Murtada Al-Zahu Team Nobodies Tampere
3 Ilmari Kamila Team Mass.fi Seinäjoki
4 Aleksi Vanhatalo Team Mass.fi Espoo

Classic Bodybuilding juniorit 23-vuotiaat (Kuvat)

1 Eeli Halonen Team Sportlife Kangasala
2 Jussi Vilkkilä Pro Trainer Team Jyväskylä
3 Joonas Puhakainen Team Sportlife Nokia
4 Ouamba David Team Mayor's Vantaa
5 Joonas Leppänen Team Fitfarm Nokia
6 Jarkko Tyrylahti Team Mass.fi Espoo

Classic Bodybuilding SM - 180 cm (Kuvat)

1 Tuukka Heikkinen Team Classic Gym Joensuu
2 Matias Kari Team Mayor's Tammela
3 Robert Nitz Team Mayor's Espoo
4 Jani Sinisalo Team FysioMotion Kokkola
5 Cu Dao Team Self Helsinki
6 Christos Christodoulou Team Body Action Vantaa

Classic Bodybuilding SM + 180 cm (Kuvat)

1 Antti Filatoff Team Fitfarm Tampere
2 Toni Syrjänen Team Nobodies Tampere
3 Jani Sukeva Team Supreme Pori
4 Jarkko Mihailov Team Wrange Vantaa
5 Pasi Luoma Team Mayor's Helsinki
6 Olli Kiviniemi Team Self Turku
7 Timo Soininen Team Mass.fi Kuopio

Athletic Fitness, naiset (Kuvat)

1 Tiina Pekkala Team FitBody Ruukki
2 Kati Kuuluvainen Team SportLife Tampere
3 Outi Sarkkinen Team Sportlife Lahti

Athletic Fitness, miehet (Kuvat)

1 Tommi Lamminaho Team Sportlife Vantaa
2 Rami Lehtinen Pro Trainer Team Lahti
3 Klaus Grobys Team Mass.fi Vaasa
4 Tero Tiensuu Team Fullmetal Lempäälä
5 Jari Lampi Team Full Metal Töysä

Miesten kehonrakennus - 80 kg (Kuvat)

1 Lucas Mattsson Team GPG Jomala
2 Janne Utrila Team Fitfarm Tampere
3 Kari Tarvainen Team Sportlife Vantaa
4 Jari-Pekka Kela Team Elite Classic Gym Hämeenlinna
5 Mikko Korpeinen Team Fitfarm Vuorentausta
6 Tuomo Heinonen Team Jälkipoltto Helsinki

Miesten kehonrakennus - 90 kg (Kuvat)

1 Harri Forsberg Team Fitfarm Tampere
2 Teemu Vuorinen Team Elite Classic Gym Hämeenlinna
3 Sami Jaukkuri Team Jiipee Rovaniemi
4 Juha Huhtala Team Sportlife Kouvola
5 Toni Kohonen Team Sporttimekka Savonlinna
6 Petri Sakko Team Pro-Am Oulu
7 Santeri Mukka Team Jiipee Kiiminki

Miesten kehonrakennus + 90 kg (Kuvat)

1 Mikko Ovaskainen Team Mass.fi Joensuu
2 Kille Kujala Team Wellneteus Tampere
3 Tuomas Takalo Team Jiipee Rovaniemi
4 Juho Solla Team Self Tampere
5 Marko Halonen Team Classic Gym Oulu

Naisten kehonrakennus, avoin luokka (Kuvat)

1 Marjo Mieskonen Team Sportlife Helsinki
2 Anna Hyvärinen Mansen Body Club Tampere
3 Anne Keränen Gym 99 ry Kuopio
4 Veera Salomaa Team Fitfarm Turku
5 Virpi Knuutila Team Fitfarm Turku

Men's Physique (Kuvat)

1 Joonas Palmgren Pro Elite Team Helsinki
2 Johannes Leivo Pro Elite Team Tampere
3 Jaani Inkinen Pro Elite Team Turku
4 Mihkel Altmets Team Mass.fi Helsinki
5 Tuomo Alakärppä Team Manninen Oulu
6 Joona Niemi Team XX5 Tampere

Body Fitness juniorit 16-18-vuotiaat (Kuvat)

1 Ilona Siekkinen Team FitBody Kuusamo
2 Janina Hillman Team Porin Koiviston Isku Pori
3 Tuulia Lohivuo Team Comb Kankaanpää
4 Riina Raati Team Linea Jyväskylä

Body Fitness juniorit 23-vuotiaat (Kuvat)

1 Sandra Nurminen Team Fitfarm Pori
2 Iina-Sofia Toivola Team Body Action Turku
3 Laura Pojanluoma Team Fitfarm Tampere
4 Oona Tolppanen Team Lämäri Kauniainen
5 Rebekka Kärnä Team Sporttimekka Helsinki
6 Janika Kuusisto Pro Elite Team Sastamala

Body fitness SM - 163 cm (Kuvat)

1 Miia Nyyssönen Team Gym 99 Kuopio
2 Tanja Räsänen Team Fitfarm Helsinki
3 Outi Nenonen Team Porin Koiviston Isku Eura
4 Hanna Autti Team Jiipee Rovaniemi
5 Sanna Ketonen Team Manninen Rovaniemi
6 Tiia Keisala Team K&M Tampere

Body fitness SM - 168 cm (Kuvat)

1 Elina Oinonen Team Manninen Tampere
2 Henna Simberg Porin Koiviston Isku Pori
3 Maarit Ohtonen Team Fitbody Kajaani
4 Sanna Säkkinen Team Fitfarm Helsinki
5 Hanna Kuukkanen Team Fitfarm Pirkkala
6 Jaana Pajunoja Team Sporttimekka Nakkila

Body fitness SM + 168 cm (Kuvat)

1 Anne Nyman Team Mayor's Helsinki
2 Maria Kuure Team Classic Gym Oulu
3 Mira Härkönen Team Sportlife Lahti
4 Hanna Aalto Team Fitfarm Tampere
5 Paula Honkonen Team Sportlife Jyväskylä
6 Marika Väkiparta Team Fitfarm Raisio

Women’s Physique (Kuvat)

1 Susanna Mantila Team East Body Helsinki
2 Kaisa Toikko Team Fitfarm Jyväskylä
3 Kaisla Tuomi Team Mayor's Helsinki
4 Iina-Lydia Pihlainen Team Mayor's Masala
5 Eini Virkki Team Solana Fitness Helsinki
6 Jonna Alaspää Team Sporttimekka Espoo

Fitness SM (Kuvat)

1 Piia Pajunen Pro Elite Team Tampere
2 Eveliina Tistelgren Pro Elite Team Helsinki
3 Kaisa Leppänen-Gomes Team Wrange Hämeenlinna
4 Mira Kuisma Team MH Training Oulu
5 Kati Sandroos Team Bullfarm Ylivieska
Tapahtumat
Fitness Classic 2017
Aikaa jäljellä:
Filtterit (Ohje)
Filtterit ovat käytössä vain pääsivulla.